DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 97. a 98. epizóda

06. 10 2017 08:35 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 97. a 98. epizóda
Fatmagül: 97. a 98. epizóda

Nič netušiacej Fatmagül hrozí akútne nebezpečenstvo – v podobe Erdoğana, ktorú ju viní zo všetkého svojho trápenia!

Nečakané Fatmagülino (Beren Saat) vyznanie lásky Kerima (Engin Akyürek) dokonale preberie. A hoci jeho krásna manželka, zjavne zaskočená, že ju počul, už tie nádherné slová nezopakuje a narýchlo opustí jeho izbu, na tvárach oboch sa usadí mimovoľný úsmev a v srdciach radosť a pocit dosiaľ nepoznaného šťastia – šťastia, ktoré im nemôže pokaziť ani, ako zvyčajne, nekonečne otravná, zvedavá a uvravená Mukaddes (Esra Dermancıoğlu)... Naopak, Mustafovo (Fırat Çelik) ráno šťastie nepripomína ani náhodou, oveľa viac sa totiž podobá skôr stelesnenému peklu! Ako inak, vďaka Münirovi (Murat Daltaban) a jeho krutému vydieraniu.

Zlá atmosféra však hneď zrána kraľuje i v sídle Yaşaranovcov, a to kvôli Erdoğanovej (Kaan Taşaner) chorobnej sebaľútosti, kvôli ktorej už stráca nervy nielen jeho príšerne podráždený strýko Reşat (Musa Uzunlar), ale i mama Hilmye (Deniz Baytaş)! Kerimova sestrička Deniz (Gözde Kocaoğlu) zase zjavne má trpezlivosti na rozdávanie a slová ako „ústupok“, „rezignácia“ či „vzdať sa“ buď vôbec nepozná alebo cielene ignoruje – zavolá totiž bratovi, aby si s ním dohodla stretnutie, alebo mu aspoň ponúkla pomoc! A je tiež veľmi vnímavá, takže veľmi rýchlo pochopí, že čosi nie je s kostolným poriadkom - stačí jej jedno Kerimovo prerieknutie a kúsok tlmeného rozhovoru ich otca Fahrettina (Serdar Gökhan) a jeho kamaráta o Kerimovi a akýchsi Yaşaranovcoch, ktorí by mu mohli veľmi ublížiť...

To, že medzi Fatmagül a Kerimom sa niečo zmenilo, by nevidel azda len slepý. Všetci sa z toho veľmi tešia, no s ohľadom na okolnosti taktne mlčia. Teda... Všetci okrem Mukaddes. Dnešný deň je ale plný prekvapení aj pre starostlivého Samiho (Alper Saylik) – tým prvým je zistenie, že jeho najlepšia kamarátka Hacer (Sevtap Özaltun) je tehotná, tým druhým jej boľavá istota, že Mustafa, jej manžel a otec jej dieťatka, ju iste zabije! A je tu i ďalšie, tretie prekvapenie – spolu s Hacer sa totiž úplnou náhodou dozvedia, že muž, ktorý býva v hoteli v susednej izbe... Je Kerimov otec!

Kerim nedokáže prestaň myslieť na sladké „Milujem ťa...“, ktoré by najradšej z úst milovanej ženy počúval zas a znova. No ani ona nedokáže prestať myslieť naňho a na to, čo k nemu cíti, takže v reštaurácii Ružová záhrada pracuje tak hlboko ponorená do svojich myšlienok, že ju musí zjavne pobavená Mukaddes upozorniť, že jej zvoní telefón! Volá Kerim, ktorý chce znovu počuť jej hlas a... Jej vyznanie. A hoci sa Fatmagül veľmi hanbí, skôr než zloží a vráti sa do kuchyne, povie mu, čo by najradšej vykričala celému svetu – že ho ľúbi. Šťastný úsmev z jej tváre zmizne až vo chvíli, keď do reštaurácie vkráča nepozvaný hosť... Mustafa. Úsmevy ale razom zamrznú aj Kerimovi a jeho advokátom Ömerovi a Kadirov (Civan Canova), keď im krajne znepokojený Fahrettin prečíta anonymný list, varujúci ich pred ďalšou špinou, hroziacou od Yaşaranovcov a... Mustafu.

Všetkých veľmi prekvapí nezvyčajná Fatmagülina ráznosť a tvrdosť, keď vyzvedajúceho Mustafu po ani nie akademickej štvrťhodinke vypoklonkuje z reštaurácie so slovami, že ak sa chcel porozprávať s jej manželom, ako tvrdí, mal predtým zavolať, pretože a) Kerim nie je v reštaurácii denne a b) zrejme by s ním aj tak nechcel hovoriť. A úplne ho odrovná chladným konštatovaním, že najlepšie urobí, ak už k nim nebude chodiť vôbec! Z údivu však dnes nevychádza ani Perihan (Deniz Türkali), ktorá nemôže uveriť, že po tom všetkom, čo si vytrpeli, je Hilmye ochotná bojovať o šťastie svojho nehodného syna a dokonca sa kvôli nemu skontaktovala s mladou lekárkou Nil (Bengü Ergin), aby ju uprosila, nech dá Erdoğanovi ešte jednu šancu!

Zo záznamov hotelových kamier Kerim, Kadir a Ömer zistia, že osobou, ktorá poslala Fahrettinovi ono zlovestné varovanie pred Mustafom, je Hacer! Ak by vedeli, že akútne nebezpečenstvo v tejto chvíli hrozí Fatmagül - v podobe opitého Erdoğana, ktorú ju viní zo všetkého svojho trápenia -, určite by sa v hoteli zbytočne nezdržovali a ponáhľali by sa domov. A nič netušiaci Kerim by sa tiež isto-iste namiesto nakupovania na trhovisku so svojou sestričkou hnal za manželkou, ktorej hrozí vážne nebezpečenstvo! Našťastie, aj keď len o pár minút, dorazí domov skôr ako Fatmagül jej brat Rahmi (Bülent Seyran) s malým Muratom a jeho kamarátmi, takže Erdoğan, ktorému sa podarilo dostať sa do domu a ukryť sa v ňom, nemá príležitosť ublížiť jej. Teda... Aspoň zatiaľ nie.

Zdá sa, že na Mustafu je toho už naozaj priveľa... Po Hacerinom úteku ho temer úplne položí telefonát od jeho najlepšieho priateľa Serdara, že jeho otec dostal ťažký infarkt a vo vážnom stave leží v nemocnici – no že nechce, aby za ním chodil, aj keby mal rovno umrieť! A tak nečudo, že keď sa opäť ocitne zoči-voči mužom, ktorí z neho vytiahli priznanie k zabitiu Vurala (Buğra Gürsoy), zúrivo sa do nich pustí hlava-nehlava – nehľadiac na fakt, že sa práve nachádzajú na parkovisku pred budovou polície... Panikáriť ale pozvoľna začína aj Erdoğan, pretože spočiatku celkom slušná šanca, že sa mu z domu advokáta Kadira podarí nepozorovane ujsť a načas prísť na rande s Nil, ktorá mu naozaj dala druhú šancu, sa každou minútou znižuje. Čas pokročil, na mesto sadla tma – a on je stále nedobrovoľným väzňom vo svojom úkryte. A keď večer dorazia domov Kadir s Ömerom a všetkých šokujú správou, že na začiatku ulice je zaparkované Erdoğanovo auto... Súdiac podľa Kerimovho hnevu to vyzerá tak, že Erdoğanove dni na tomto svete sú nadobro zrátané!

Sledujte v pondelok, 9. októbra, o 10.55 a v utorok, 10. októbra, o 11.00!

Upútavka

 
Neželaná nevesta - v utorok, 14. augusta, o 20.30!
Sledujte celé epizody na