DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 99. a 100. epizóda

10. 10 2017 12:35 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 99. a 100. epizóda
Fatmagül: 99. a 100. epizóda

Keď Mukaddes citlivej Deniz v tajnosti farbisto opíše všetko utrpenie jej švagrinej, Kerimova sestrička sa zosype...

Keď sa Kerim (Engin Akyürek) dozvie, že niekde nablízku sa zrejme ukrýva Erdoğan (Kaan Taşaner), ktorého auto je zaparkované na začiatku ulice, temer zošalie! Nie pochýb, že ak by ho v tomto duševnom rozpoložení našiel v jeho úkryte... Erdoğanove dni na tomto svete by boli nadobro zrátané! Kým Mukaddes (Esra Dermancıoğlu) si opäť raz neustráži svoj jazyk a šokuje Kerimovu sestričku Deniz (Gözde Kocaoğlu) vyzradením časti Fatmagülinho (Beren Saat) tajomstva, jej sprievodca medzičasom o všetkom informuje ich otca Fahrettina (Serdar Gökhan) a advokát Kadir (Civan Canova) telefonicky podá sťažnosť na Yaşaranovcov pre zastrašovanie.

Hystéria však vládne aj u Yaşaranovcov, ktorí panikária kvôli Mustafovi (Fırat Çelik) – sú si totiž istí, že sa im, aj keď je to vzhľadom na okolnosti dosť nepravdepodobné, predsa len nejako vyšmykol a zradil ich! Ako-tak sa upokoja až vo chvíli, keď sa Mustafa ozve Münirovi (Murat Daltaban) a povie mu, že na jeho opakované telefonáty nereagoval preto, lebo len teraz vystúpil z lietadla vo svojej domovine, pretože sa ponáhľa do nemocnice, v ktorej po ťažkom infarkte leží jeho otec! Ešte stále ich však dosť znepokojuje fakt, že sa im dlhšie neozýva ani Erdoğan, tušia totiž, že to neveští nič dobré... Mladá lekárka Nil (Bengü Ergin), ktorá naňho zbytočne čaká v kaviarni na dohodnutom rande, je každou minútou viac a viac presvedčená, že ju chcel len tupo vytrestať zato, že ho predtým poslala dočerta, a tak napokon znechutená odíde...

Zdá sa že Erdoğanovi sa napokon podarí z nezávideniahodnej situácie až príliš jednoducho a elegantne vykorčuľovať! Stačí len ohlásiť jeho auto ako ukradnuté... Naopak, Mustafa postupne začína žať to, čo zasial. Po príchode do izmirskej nemocnice, kde sa dozvie, že jeho otec už nie je medzi živými, ho totiž jeho zúfalá matka privíta ako najhoršieho nepriateľa – bezmocnou a zúrivou nenávisťou, živenou výčitkami a sklamaním! Neznesiteľná atmosféra, plná odpornej pretvárky, z ktorej sa Perihan (Deniz Türkali) obracia žalúdok, medzičasom zavládla u Yaşaranovcov – keď sa totiž dozvedeli, že Kadir nechal na lavicu svedkov predvolať aj ich bývalú domácu, robia všetko, aby si ju a jej výpoveď v ich prospech, ehm... Povedzme, že poistili.

Keď Mukaddes citlivej Deniz v tajnosti farbisto opíše všetko utrpenie jej švagrinej, dievčina, ktorá podobné tragédie až doteraz poznala len z novín či televíznych správ, sa zosype. Zrazu sa na brata a jeho hrdú a statočnú ženu pozerá úplne inými očami, vlastne úplne na všetko. Nuž a o niečo neskôr sa jej, možno práve vďaka jej vzácnej bezprostrednej povahe a úprimnosti, podarí malý zázrak, keď sa jej Fatmagül medzi štyrmi očami otvorí a povie jej, ako veľmi by si priala, aby sa s Kerimom spoznali oveľa skôr a za úplne iných okolností... Prekvapenie úplne iného druhu čaká Kerima s Kadirom, ktorí sa na policajnej stanici najprv nečakane stretnú s Erdoğanom a o niečo neskôr aj so Selimom (Engin Öztürk)! A prekvapivej návštevy sa dočká aj Hacer (Sevtap Özaltun), ktorú u jej niekdajšej staršej „kolegyne“ nájde Fahrettin a požiada ju o vysvetlenie jej varovného listu, o konkretizáciu tej hrozby, ktorú má pre jeho syna a nevestu predstavovať Mustafa – no Hacerin strach je nanešťastie priveľký, a tak predstiera, že žiadna konkrétna hrozba v skutočnosti neexistuje... No Fahrettin sa jej i tak cíti byť zaviazaný, a tak jej poskytne útočisko v jednom z útulných domčekov mimo centra mesta.

Televíznym reportérom, striehnucim pred policajnou stanicou, na ktorú predviedli slávneho speváka šoférujúceho pod vplyvom alkoholu, prídu doslova ako slepé kura k zrnu k nečakanej senzácii, keď Kerimovi prasknú nervy a začne provokujúceho Erdoğana mlátiť hlava-nehlava. Keď oboch rozhádaných kohútov policajti posadia na noc do cely, aby vychladli, reportéri sa rozhodnú počkať do rána. A dobre urobia, pretože keď si ráno po Kerima prídu Ebe Nine (Sumru Yavrucuk) s Fatmagül, dočkajú sa ďalšieho šťavnatého škandálu – keď totiž Fatmagül zazrie Münira a Erdoğana, pekne od pľúc im vykričí všetko, čo si o nich myslí! Podráždenému Erdoğanovi zlú náladu vylepší až stretnutie s Nil a zistenie, že sa jeho mama Hilmye (Deniz Baytaş) zaňho u nej prihovorila, Kerimovi a Fatmagül zase vzájomná blízkosť a mimovoľné, ale i chcené dotyky. Dobrú náladu celej rodiny krátko po nad očakávanie príjemných a veselých raňajkách pokazia reportéri čakajúci pred domom, ktorí chcú Fatmagül presvedčiť, aby ich prostredníctvom získala na svoju stranu verejnosť. Zatiaľ neúspešne. Zatiaľ...

Prešiel istý čas. Fatmagül sa po zrelej úvahe so súhlasom a podporou svojej rodiny napokon rozhodla zverejniť svoj príbeh v novinách v celej jeho hrôze, čo sa v procese jej postupného uzdravovania ukáže ako veľmi dôležitý, aj keď boľavý krok. Tým ďalším je zase fakt, že na sedenia s psychologičkou už od istého času nechodí sama, ale spolu s Kerimom, čo ich odhodlanie bojovať, ale aj ich vzťah, a to predovšetkým, ešte viac posilní. Hoci obaja vedia, že majú pred sebou ešte veľmi dlhú cestu k vyliečeniu, a to najmä preto, že pre Fatmagül je stále veľmi ťažké vidieť a milovať toho Kerima, ktorý je teraz po jej boku a vytesniť spomienku na Kerima, ktorý dopustil to, čo sa jej stalo... Vedia tiež, že majú reálnu nádej byť jedného dňa spolu naozaj šťastní. A veľmi, veľmi im pomôže, keď sa verejnosť, ktorá sa pozvoľna pridá na ich stranu, v deň pojednávania zhromaždí pred budovou súdu, aby im transparentmi a skandovaním „Fatmagül zvíťazí!“ vyjadrila svoju podporu a vieru, že tentoraz... Už Yaşaranovci pravdu do zeme nezadupú.

Sledujte v stredu, 11. októbra, o 10.55 a vo štvrtok, 12. októbra, o 11.00!

Upútavka

 
Neželaná nevesta - v utorok, 14. augusta, o 20.30!
Sledujte celé epizody na