Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 131. a 132. epizóda

23. 11 2017 12:30 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 131. a 132. epizóda
Fatmagül: 131. a 132. epizóda

Kerim a Fatmagül netušia, že muž, ktorý im tak veľmi ublížil, pomaly umiera pohodený v lese - úplne sám a všetkými opustený...

Vyčerpaný úsmev na tvárach Kerima (Engin Akyürek) a Fatmagül (Beren Saat), ktorí si po prekvapivom zatknutí Reşata (Musa Uzunlar) a Münira (Murat Daltaban) šťastne padnú do náručia, nahradí odhodlaný výraz – ich boj sa totiž týmto dňom rozhodne nekončí. Práve naopak, iba sa začína. Koniec koncov, oboch zadržaných polícia vyšetruje v súvislosti so skompromitovaním nebohého Turanera (Aziz Sarvan), ktoré v konečnom dôsledku viedlo k jeho samovražde, a nie s prípadom Fatmagül. A spravodlivosti navyše zatiaľ ešte stále unikajú Selim (Engin Öztürk), Erdoğan (Kaan Taşaner) i Mustafa (Fırat Çelik)... Nuž a preto zrejme veľmi neprekvapí, že všetci, ktorí bojujú za Fatmagül, robia možné aj nemožné, aby jej pomohli i tentoraz – a tak kým Kerim s Fahrettinom (Serdar Gökhan) opäť prevrátia okolie starej továrne na topánky hore nohami, v zúfalej snahe nájsť nejakú stopu po Mustafovi, Kadir (Civan Canova) sa snaží presvedčiť Perihan (Deniz Türkali), aby počas svojej výpovede na prokuratúre nehovorila len o Turanerovom prípade, ale aby tiež povedala všetko, čo vie o prípade Fatmagül.

Po jej výpovedi v aktuálnom prípade čaká ubolenú Hacer (Sevtap Özaltun) pred prokuratúrou, kam sa dostavila v sprievode verného Samiho (Alper Saylik), nepríjemné prekvapenie – zbadá tam totiž prechádzať sa svojho zjavne na ňu čakajúceho prvého manžela Demira, ktorý ju svojho času psychicky i fyzicky týral a nútil prostituovať sa. A rozhodne ju nečaká z dobroty duše či lásky k blížnemu, pretože ich posledné stretnutie pred jej zúfalým útekom od neho... Mu bude naveky pripomínať dlhokánska jazva na ľavom líci, za ktorú vďačí práve jej! Napokon sa však pomoci pred nebezpečným zurvalcom, v ktorého očiach i rodnej krajine je stále ešte jeho ženou, predsa len dočkajú – ujme sa ich láskavý Kadir. A nečakanej pomoci sa dostane i Kerimovi a Fahrettinovi, ktorí pri cintoríne neďaleko továrne natrafia na dvojicu mladíkov, ktorí pomohli Mustafovi skryť sa a ktorí teraz pomôžu aj im. Jeden z nich ich dokonca zavedie priamo na miesto, kde sa Mustafa, medzičasom už opäť ako-tak vo forme, skrýva! No kým Kerimovi sa pri vypytovaní veľmi nedarí, Fahrettina to neomylne ťahá správnym smerom – do domu starej ženy, ošetrujúcej Mustafu! Tá ho však nanešťastie stihne včas varovať a ukryť v tajnej miestnosti.

Zdá sa, že sa Mustafovi opäť podarí zo všetkého vybŕdnuť! Potom si však Kerim nejakým zázrakom všimne na vešiaku visieť kľúče od Mustafovho auta a pochopí, že sú na správnej adrese. Snaží sa však nedať na sebe nič znať, aby ženu zbytočne nevyplašil. No hneď ako od nej odídu, povie otcovi, čo videl – a vzápätí o všetkom, čo zistili, informujú najprv Kadira a následne i políciu! Medzičasom sa Mukaddes (Esra Dermancıoğlu) zo všetkých síl snaží nejako pomôcť svojej zúfalej švagrinej a primäť ju na iné myšlienky, no vôbec sa jej nedarí. Vlastne docieli jediné – že sa Fatmagül usedavo rozplače a nedá sa upokojiť! Preto Mukaddes zavolá do Ružovej záhrady a požiada Ebe Nine (Sumru Yavrucuk), aby jej prišla s Fatmagül pomôcť. Hlboko rozrušené žieňa sa napokon ako-tak upokojí, keď za ňou príde jej psychologička a správne cielenými otázkami ju opäť opatrne nasmeruje k postupnému uzdravovaniu...

No aby sa Fatmagül opäť cítila vyrovnaná a v bezpečí, potrebuje Kerima, a tak nečudo, že keď jej Ebe Nine povie, čo jej manžel práve robí, okamžite mu zavolá a nástojí na tom, aby sa vrátil domov! No a keďže aj napriek rýchlemu policajnému zásahu im Mustafa opäť ubzikol doslova spred nosa, Kerim unavene súhlasí. Ani jeden z nich netuší, že muž, ktorý im tak veľmi ublížil, práve pomaly umiera – pohodený ako vrece odpadkov kdesi v lese, úplne sám a všetkými opustený! Polícii, intenzívne pátrajúcej aj po Erdoğanovi, sa medzičasom podarí dostať sa na správnu stopu – možno tak trochu paradoxne vďaka Erdoğanovmu telefónu, ktorý ukryl v nákladnej časti kamióna, aby zástupcov spravodlivosti pomýlil! A hoci prokurátor napokon na Perihanino zdesenie pustí je brata Münira (Murat Daltaban) pre nedostatok dôkazov z väzenia, slučka okolo krkov všetkých Yaşaranovcov je čoraz tesnejšia a tesnejšia – v neposlednom rade i preto, že kompetentné inštitúcie sa po zrelej úvahe rozhodli vzhľadom na priveľké množstvo spoločných bodov spojiť oba dosiaľ separátne vedené prípady – Turanerov i Fatmagülin - do jedného!

Kerimovi a Fatmagül sa stále nedarí celkom nadviazať na to, čo bolo medzi nimi predtým, a to predovšetkým preto, že Fatmagül ešte jej zväzujúci a ochromujúci strach o jej blízkych i z toho, čo by sa im ešte mohlo prihodiť, nedovolí hovoriť vôbec s nikým o tom, čo prežila. A už vôbec nie s Kerimom, ktorého náruč je však jediné miesto na svete, kde sa cíti byť sama sebou a v bezpečí. Obaja však vedia, že ten rozhovor ich neskôr určite neminie, keď toto peklo konečne skončí! A ten deň je zrazu o míľový krok bližšie – polícia im totiž zavolá a informuje ich, že konečne našli Mustafu!

Sledujte v piatok, 24. novembra, o 11.00 a v pondelok, 27. novembra, o 10.50!

Upútavka

 
Tajomstvo vianočného imela - v pondelok, 5. decembra, o 21.40!
Sledujte celé epizody na