Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 135. a 136. epizóda

29. 11 2017 12:20 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 135. a 136. epizóda
Fatmagül: 135. a 136. epizóda

Mustafa sa pomstí Hacer za to, že proti nemu vypovedala - priznaním, že jedinou ženou, ktorú kedy miloval... Je Fatmagül.

Odsúdenie Mustafu (Fırat Çelik) na 22 rokov väzenia je pre médiá pochopiteľne menšou senzáciou, a tak niet spravodajskej relácie, ktorá by sa prípadu nevenovala. Všetky nové informácie okrem množstva zvedavých nezainteresovaných divákov s napätím hltá nielen Hacerin (Sevtap Özaltun) prvý manžel Demir, ale i Mukaddes (Esra Dermancıoğlu), ktorá ako jediná z rodiny nešla na súd, pretože musela ostať doma s deťmi. Pochopiteľne ju to dosť škrie, pretože vždy rada vie všetko pokiaľ možno úplne prvá - a tak nečudo, že klasicky ako vždy netaktne začne vyzvedať, čo je samozrejme všetkým krajne nepríjemné. Najviac však Kerimovi (Engin Akyürek), ktorého už len spomenutie Mustafovho mena absolútne ničí – rovnako ako fakt, že Selim (Engin Öztürk) a Erdoğan (Kaan Taşaner) spravodlivosti stále unikajú!

Dobrá nálada doma zavládne až v momente, keď sa mladí manželia spolu s Fahrettinom (Serdar Gökhan) spoja cez internet s Kerimovou sestričkou Deniz (Gözde Kocaoğlu) a jej mamičkou v ďalekej Austrálii a reč príde na svadbu a plánovanú cestu do krajiny protinožcov. O šťastí a spokojnosti ale, žiaľ, rozhodne nemožno hovoriť v prípade Hacer a Samiho (Alper Saylik), ktorý sa zúfalo snaží byť jej nablízku, pomáhať jej a vynahradiť jej všetko, o čo ju Mustafa svojou ľahostajnosťou a ignoranciou pripravil. Ona je však príliš zamestnaná dilemou, či má alebo nemá navštevovať Mustafu vo väzení, aby videla očividné – že pre Samiho nie je len priateľkou, ale že preňho znamená oveľa, oveľa viac... Nuž a keďže Kadirovým (Civan Canova) všetkým je teraz jeho manželka Ebe Nine (Sumru Yavrucuk), konečne sa jej úplne otvorí a povie jej o tých najhorších momentoch vo svojom živote pred ich spoločných šťastím – o vážnom ochorení, ktoré v detstve prekonal, o chorobe prvej manželky, svojom alkoholizme, smrti milovaného otca...

Aj keď sa to spočiatku zdalo nemožné, pohnuté udalosti uplynulých dní začínajú pomaly ustupovať príjemného bežnému stereotypu – a Fatmagül (Beren Saat) s Kerimom sa opäť vrátia do reštaurácie Ružová záhrada. Radosť z nových dobrých správ o Özge je však razom zabudnutá, keď sa dozvedia, že hoci bola polícia Selimovi a Erdoğanovi v istom momente tesne v pätách, podarilo sa im napokon opustiť krajinu! Na rozdiel od nie však niekdajšia hlava rodu Yaşaranovcov Reşat (Musa Uzunlar) prežíva vo väzení skutočné peklo – nielenže sa naňho totiž zjavne úplne vykašlal jeho podarený advokát a švagor v jednej osobe Münir (Murat Daltaban), ale navyše jeho dosť svojrázneho spoluväzňa Bilala, ktorý sa neustále len modlil a zaujato čosi čítal, našli v ich cele mŕtveho!

Hacer na smrť vystraší, keď ju na ulici zrazu schmatne jej nenávisťou presýtený prvý manžel Demir a vyhrážkami sa ju snaží prinútiť, aby zohnala nemalé peniaze, ktoré mu má odovzdať ako akési odškodné či odstupné! Jednoduché to ale v týchto dňoch nemajú ani Kadir a Ebe Nine, pretože lekárske vyšetrenie starého právnika ukázalo, že bolesť jeho ľavej ruky nie je bezdôvodná, ale že bude potrebovať vážnu operáciu, po ktorej bude musieť päť alebo šesť týždňov rehabilitovať! Nuž a starosti si robia aj Fatmagül s Kerimom, pretože cítia v kostiach, že Fahrettin opäť raz niečo dôležité rieši na vlastnú päsť, no kvôli nim a pre nich. A nemýlia sa, láskavý muž totiž predal dom v lese, do ktorého by sa po tom, čo tam Kerim temer zomrel, aj tak už nikto z nich nikdy nevrátil. Utŕžené peniaze sa rozhodol investovať do kúpy nového domu – domu, ktorý sa má stať novým domovom jeho syna a nevesty! Kým Münir zjavne úplne podľahol čaru pôvabnej Lale, prefíkanej susedky Yaşaranovcov a Reşatovej obchodnej partnerky, Meltem (Seda Güven) a Ender (Veda Yurtsever İpek) sa horúčkovito snažia nájsť akékoľvek informácie o tejto potenciálne nebezpečnej žene. A podarí sa im natrafiť na sľubnú stopu – Ender, ktorej sa Lale zdala byť akási povedomá, totiž zistí, že spolu pred rokmi chodili do školy.

Keď sa rodina dozvie o Fahrettinových plánoch kúpiť mladým nový dom, zareagujú so zmiešanými pocitmi. Pre Kadira a Ebe Nine predstava, že sa mladí majú od nich odsťahovať, síce vôbec neteší, no chápu, že je to potrebné, aby Fatmagül s Kerimom konečne mohli žiť svojím vlastným životom. No a Rahmi (Bülent Seyran) s Mukaddes to zase berú ako podnetnú inšpiráciu, aby si aj oni začali hľadať vlastnú strechu nad hlavou – aj keď Mukaddes len veľmi chabo skrýva pocit ublíženosti, pretože sa jej z teplého a útulného hniezdočka, na ktoré už si zvykla, pochopiteľne vôbec nikam nechce... Nedobrovoľné – a navyše aj poriadne drahé - sťahovanie však čaká aj Selima, Erdoğana a ich pôvabnú spoločníčku. Jeden z námorníkov ich totiž odhalil ako čiernych pasažierov – a svoje mlčanie si nechal zaplatiť naozaj kráľovsky! Vlastne... Mu museli prisľúbiť všetky svoje peniaze – celých 15-tisíc dolárov!

Podľa Samiho to vôbec nie je dobrý nápad, no Hacer skrátka nemôže inak – len čo dostane povolenie na návštevu Mustafu vo väzení, za ním zájde. Ktovie, čo očakávala, čo si od toho sľubovala, no zrejme to nebolo to, čo jej Mustafa chce povedať. Povie jej totiž presne to, čo podvedome vždy vedela – že bol s ňou preto, lebo chcel sám seba vytrestať, aby si ublížil. Chcel ju vraj síce zachrániť, milovať a byť otcom dieťaťa, čo nosí pod srdcom... No keďže sa na ňu veľmi hnevá za to, že proti nemu vypovedala, pomstí sa jej - jedinou vetou, ktorou ju tým najpodlejším a najhorším možným spôsobom pripraví aj o zvyšky ilúzií... Priznaním, že jedinou ženou, ktorú kedy miloval... Je Fatmagül.

V Ružovej záhrade čaká Fatmagül, Kerima a ich blízkych nepríjemné prekvapenie – ich rodinný miláčik a firemný maskot, rozkošná sučka Lodos, sa totiž stratila! Približne v rovnakom čase, ako sa Selimovi, Erdoğanovi a ich novej kamarátke podarí dostať sa s odretými ušami na súš, sa v Istanbule konečne dostane spoza mreží Reşat. A jeho prvým rozhodnutím na slobode je... Nechať sa čo najskôr rozviesť s Perihan (Deniz Türkali)! Naopak, Fatmagül a Kerim majú plnú hlavu myšlienok na spoločnú budúcnosť. Pri úspešnom pátraní po malej utečenke Lodos totiž natrafili na útulný domček - a obaja podvedome cítia, že práve toto je miesto, ktoré sa má stať ich novým domovom!

Sledujte vo štvrtok, 30. novembra, o .11.05 a v piatok, 1. decembra, o 11.00!

Upútavka

 
Tajomstvo vianočného imela - v pondelok, 5. decembra, o 21.40!
Sledujte celé epizody na