Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 137. a 138. epizóda

30. 11 2017 12:30 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 137. a 138. epizóda
Fatmagül: 137. a 138. epizóda

Mukaddes ukryje vo Fatmagülinej posteli Mustafove listy - a následne tam, pod falošnou zámienkou, pošle Kerima!

Práce na rekonštrukcii nového domčeka idú Kerimovi (Engin Akyürek) a Rahmimu (Bülent Seyran) naozaj od ruky. Kerim má čo robiť, aby sa mu oči nezaliali slzami dojatia, keď mu úprimný Rahmi povie, ako veľmi si ho váži a má ho rád, pretože jeho sestra Fatmagül (Beren Saat) sa vďaka nemu konečne opäť usmieva. A keď dodá, že vie, že ju urobí šťastnou a nazve ho bratom... Kerim radšej rýchlo zvrtne reč inam a zavolá Fatmagül, aby sa ponáhľala s obedom, že už obaja umierajú od hladu! Jeho dobre naladenej krásnej manželke ale razom zamrzne úsmev na tvári, keď jej poštár doručí prvý z Mustafových (Fırat Çelik) listov z väzenia – píše jej totiž každý deň a zaprisaháva ju, aby naňho počkala! O tom ale Kerim nevie, pretože Fatmagül sa mu o nechcenom liste rozhodla nepovedať, aby ho zbytočne nerozrušovala - a navyše ho aj tak bez prečítania rovno vyhodila do smetí!

Selim (Engin Öztürk), Erdoğan (Kaan Taşaner) a ich krásna spoločníčka sa životom pretĺkajú, ako najlepšie vedia, no nie je to žiadna sláva... Po bezútešnej práci v čistiarni teraz zakotvili v reštaurácii rýchleho občerstvenia, kde vyprážajú hranolčeky! Polícia síce oficiálne stále pokračuje v pátraní po nich, v skutočnosti si muži zákona ešte stále fúkajú pošramotené ego po tom katastrofálnom fiasku, ktoré utrpeli pri pokuse o ich zadržanie v starom majáku. Ešteže nezlomný Fahrettin (Serdar Gökhan) a jeho ľudia na jednej strane a Kadir (Civan Canova) na strane druhej neprestávajú po nich intenzívne pátrať na vlastnú päsť... Hoci Fatmagül s Kerimom rátajú s tým, že keď ich domček bude konečne hotový, švagriná Mukaddes (Esra Dermancıoğlu), Rahmi a deti sa doň presťahujú spolu s nimi, Mukaddes má iné plány – aj ona chce mať konečne svoju vlastnú strechu nad hlavou! Už si dokonca aj vybrala útulný domček neďaleko reštaurácie Ružová záhrada. Len ju zatiaľ nik neberie vážne... Naopak veľmi vážne berie Reşat (Musa Uzunlar) nečakané komplikácie v zmluvnom vzťahu s prefíkanou Lale, ktoré v čase jeho neprítomnosti za firmu Yaşaranovcov odobril Münir (Murat Daltaban). Ak ich riskantný kšeft vyjde, získajú späť celý yaşaranovský majetok, no ak nie... Prídu úplne o všetko!

Perihan (Deniz Türkali) je rozhodnutá nerobiť zbytočné prieťahy a čo najrýchlejšie sa rozviesť s Reşatom, dokonca ani nechce ani podiel z firemných peňazí, ktorý jej podľa zákona právom prináleží, len pozemky po otcovi, ktoré do manželstva pred rokmi priniesla. No po jej odchode nechce vo vile Yaşaranovcov ani o minútu dlhšie ostať ani Hilmye (Deniz Baytaş). No ona, na rozdiel od svojej švagrinej, to Reşatovi nemieni nijako uľahčovať, rozhodne chce, aby jej vyplatil podiel z domu, ktorý prináleží jej nepodarenému synovi Erdoğanovi, ešte po jeho nebohom otcovi Rifatovi (Mehmet Uslu)! Neprestáva totiž veriť, že ich synovia sa jedného dňa vrátia domov a že sa nejakým zázrakom vyhnú trestu. Perihan tiež nepochybuje, že sa chlapci vrátia do Istanbulu – no je si istá, že sa tak stane len preto, že ich konečne chytia, postavia pred súd a posadia do väzenia, kam podľa nej za to, čo urobili Fatmagül, rozhodne aj patria...

Kerima, Fatmagül a ich blízkych veľmi poteší nečakaná návšteva kamaráta Emreho (Emre Yetim), ktorú mierne kalí len jej dôvod – vážne zranenie pravej nohy, ktoré utrpel len pred pár dňami na bojisku! Bol práve na stráži, keď ho postrelili... No rozpaky a smútok sú našťastie razom zažehnané, keď sa reč zvrtne na svadbu a vďaka nástojeniu Ebe Nine (Sumru Yavrucuk) a Mukaddes mladí konečne stanovia aspoň približný dátum sobáša na začiatok mája! Nuž a krátko nato, počas ďalšej zo súkromných hodín šoférovania, Kerim dojme Fatmagül otázkou, či sa ešte pred svadbou... Nezasnúbia? Teda, tak naozaj, pretože po prvý raz boli okrem množstva iných vecí ukrátení aj o zásnuby. Nuž a Fatmagül... Súhlasí.

Mukaddes opäť prekročí hranicu, ktorú rozhodne nemala! Tentoraz totiž spomedzi hŕby listov adresovaných jej švagrinej, ktoré poštár prinesie do Ružovej záhrady, nenápadne ukradne ten, na ktorom v kolónke odosielateľ zazrie Mustafovo meno – a v bezpečnej vzdialenosti od reštaurácie si ho prečíta! Opäť, ako už toľkokrát predtým, sa jej totiž zdá byť susedova záhrada zelenšia, ako tá jej – a Kerimova i Mustafova láska k Fatmagül väčšia a osudovejšia, ako tá Rahmiho k nej... Pocit krivdy v nej neustále narastá, a tak večer, keď sa Fatmagül s manželom prídu rodine pochváliť s tým, čo všetko si dnes nakúpili do svojho nového domu, totálne frustrovanej Mukaddes prasknú nervy a svojím nie celkom bezdôvodne ublíženým plačlivým výstupom všetkým totálne pokazí náladu...

Čas plynie, prípravy na sťahovanie mladých do nového domu vrcholia – Mukaddesin pocit vnútornej prázdnoty a zúfalstva narastá. Každý ďalší list od Mustafu, plný horúcich vyznaní a dojímavých spomienok, ktorý sa jej podarí odchytiť v reštaurácii, len prehlbuje jej smútok, sebaľútosť a hnev. Nekonečne ju zlostí, že jej nik podobné vyznania neadresuje, hoci po tom tak veľmi túži! Preto ju nijako neteší, keď sa pozornosť opäť raz sústredí na jej švagrinú, a nie na ňu – aj keď len preto, lebo sa podrobným rozborom GPS-signálov z mobilných telefónov Selima, Erdoğana a Vurala (Buğra Gürsoy) podarilo dokázať, že v čase Fatmagülinho znásilnenia rozhodne neboli v dome Yaşaranovcov, ale na opačnom konci ostrova! Manželstvo Reşata a Perihan je už minulosťou – súd ich bez zbytočných prieťahov rozviedol v neprítomnosti už na prvom pojednávaní! Nečudo, že by to Reşat najradšej oslávil v príjemnej spoločnosti inej ženy, svojej novej obchodnej partnerky Lale. Ibaže ona dnes nemá čas. Teda... To je oficiálna verzia. Tá neoficiálna je, že nemá ani najmenšiu chuť – nenávidí totiž Yaşaranovcov a plánuje sa im za všetku svoju bolesť a utrpenie poriadne tvrdo pomstiť! A presne to povie i svojej niekdajšej spolužiačke Ender.

Podobne rýchlo a bezproblémovo prebehne aj rozvod Hacer (Sevtap Özaltun) a Mustafu – v podstate jediný podpis budúcej mamičky všetko ukončí... Nuž a koniec je presne to, v čo zjavne dúfa i nešťastná Mukaddes v súvislosti so vzťahom Kerima a Fatmagül – prečo inak by v švagrininej posteli, v látke na jej svadobné šaty, ukryla Mustafove listy a následne tam pod falošnou zámienkou poslala Kerima, aby do nej uložil nejaké jej veci?! Nuž a keď zničený a ranený Kerim zájde do Ružovej záhrady vypočuť si z úst milovanej ženy vysvetlenie, situácia sa ešte o čosi skomplikuje – keď sa jej totiž spýta, či jej náhodou neprišiel nejaký list od Mustafu a ona mu popravde odpovie, že len jeden, no hodila ho neprečítaný do smetí a nepovedala mu o tom, aby ho chránila, považuje to za lož a neklamný znak toho, že Mustafu zrejme ešte stále miluje... A tak ho žiaľ a pocit zrady zavedú do krčmy, kde sa vyžaluje Emremu – a pozrie poriadne hlboko na dno pohárika v snahe tú neznesiteľnú bolesť v hrudi raz a navždy otupiť.

Po návrate domov sa manželovým zvláštnym správaním mieste zneistená, no predsa len nič netušiaca Fatmagül pustí do šitia svadobných šiat. Keďže jej zradná švagriná medzičasom všetky Mustafove listy starostlivo odpratala, nemá šancu odhaliť jej odporný úskok. No pre Kerima, vracajúceho sa domov neskoro v noci, sú listy vyhodené do smetí... Ďalším dôkazom toho, že k nemu jeho láska nebola úprimná a že ho zrejme neľúbi tak veľmi, ako on ju. Preto jej ráno pripraví boľavé prekvapenie, ktorému nik okrem neho a škodoradostne sa pod fúzy usmievajúcej Mukaddes nerozumie – zbalí si veci a náhlivo odcestuje za otcom do Bodrumu! Ani len netuší, ako veľmi tým, ale i necitlivými poznámkami, že na dome už tento týždeň nič neurobí a že svadbu môžu pokojne aj o pár týždňov odložiť, zraňuje svoju krásnu nevinnú manželku...

Sledujte v pondelok, 4. decembra, o 10.45 a v utorok, 5. decembra, o 10.50!

Upútavka

 
Tajomstvo vianočného imela - v pondelok, 5. decembra, o 21.40!
Sledujte celé epizody na