Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 139. a 140. epizóda

04. 12 2017 12:15 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 139. a 140. epizóda
Fatmagül: 139. a 140. epizóda

Erdoğanovi sa nepekne vypomstí, keď sa nechá vyprovokovať a zapletie sa do krčmovej bitky... Zbalí ho totiž polícia!

Po svojom úteku – pretože jeho náhlivý boľavý odchod z domu jednoducho inak ako útek ani nazvať nemožno – nájde zlomený Kerim (Engin Akyürek) útočisko ďaleko od Istanbulu, u svojho otca Fahrettina (Serdar Gökhan). Hoci sa medzičasom veľmi zblížili, ani jemu sa nedokáže zdôveriť s tým, čo mu lám srdce – domnelou zradou milovanej Fatmagül (Beren Saat)... Tá sa zatiaľ zo všetkých síl snaží nepodľahnúť vnútornému zúfalstvu a nejako sa zamestnať. Preto hneď ráno zájde do prístavu za Emrem (Emre Yetim), odniesť mu jeho obľúbený koláč a... Pokúsiť sa zistiť, či náhodou nevie, čo môže trápiť jej manžela a nepozná dôvod jeho náhlivého odchodu do Bodrumu. No hoci Emre pozná pravdu, alebo skôr Kerimovu verziu domnelej pravdy, nechce zradiť priateľovu dôveru, ani zraniť city jeho nežnej ženy. A preto sa rozhodne mlčať...

Ťažko povedať, čo sa odohráva hlboko v srdci Mukaddes (Esra Dermancıoğlu), či je spokojná s tým, čo spôsobila, alebo či to bola len relatívne neškodná rozcvička a to pravé peklo sa ešte len chystá rozpútať...? Súdiac podľa jej okatého horekovania pred Ebe Nine (Sumru Yavrucuk), aby si mladí nebodaj sťahovanie a svadbu nerozmysleli, a nedočkavého vyzerania poštára s ďalším z Mustafových (Fırat Çelik) listov, ktorý odchytí skôr, než by ktokoľvek mohol zistiť, že vôbec chodia... Zrejme je najpravdepodobnejšia tá posledná a najhoršia možnosť! No nielen zatiaľ umne skrývaná, no predsa len občas na povrch presakujúca závisť neprajnej švagrinej a Kerimova nevysvetliteľná a čoraz bolestnejšia absencia spôsobujú riadne zneistenej Fatmagül čoraz väčšie problémy... Čeliť totiž musí zvláštne chladnému a nesúhlasnému, no v niektorých prípadoch dokonca otvorene nepriateľskému postoju ich nových susedov. Ešteže je tu aspoň dobrák Rahmi (Bülent Seyran), ktorý sa ju síce neohrabane, ale predsa snaží utešiť, inak by jej krásne oči už dávno zastreli ťažké závesy nevysychajúcich sĺz. A, samozrejme, Ebe Nine, vždy pripravená vypočuť si jej trápenie a ochotná pomôcť, ak jej to v jej silách.

Perihan (Deniz Türkali) a Hilmye (Deniz Baytaş) riadne vystraší, keď sa vo vedľajšom dome, patriacom len ťažko odhadnuteľnej susede Lale, nečakane spustí bezpečnostný poplach. Ešte viac však zistenie, že dom, v ktorom potenciálne nepochybne veľmi nebezpečná Lale býva, je... Evidentne úplne neobývaný! A je tu ešte niečo – v jedinej miestnosti, v ktorej zjavne iba občas ktosi prespáva, nájdu i veľký ďalekohľad, namierený do okien vily Yaşaranovcov a... Zdravotné záznamy kohosi, koho meno je Perihan z nejakého dôvodu veľmi povedomé. Len si zatiaľ nie a nie spomenúť, odkiaľ. Nepríjemné prekvapenie však sám život pripraví i stovky kilometrov vzdialenému Erdoğanovi (Kaan Taşaner), ktorý s len ťažko skrývaným sklamaním a zžieravou žiarlivosťou sleduje, ako sa jeho bratranec Selim (Engin Öztürk) zbližuje s ich pôvabnou spoločníčkou Ayşe, na ktorú si sám robil zálusk!

Sieť okolo Yaşaranovcov sa nebezpečne sťahuje, každým dňom viac a viac. Reşat (Musa Uzunlar) a Münir (Murat Daltaban) však akoby to nevideli – alebo skôr zadubene odmietali vidieť! A tak jediné, čo ich zatiaľ zaručene vytáča... Je Perihan. Tá sa totiž neprestáva vŕtať vo firemných podkladoch Yaşaranovcov, aj keď z úplne iného dôvodu, ako si obaja myslia, oveľa nebezpečnejšieho – horúčkovito totiž pátra po pravde, spájajúcej jej nehodného exmanžela s minulosťou človeka, ktorého meno jej bolo také povedomé a ktorý je zjavne pre Lale veľmi, veľmi dôležitý...

Po obedňajšej prestávke čaká Rahmiho po návrate do Fatmagülinho a Kerimovho nového domčeka, kam sa ponáhľal pokračovať v maľovaní nepríjemné prekvapenie – ktosi za ten krátky čas porozlieval nádoby s farbami po novej podlahe a na stenu napísal nenávistný odkaz... Aby vypadli! Zlý deň však má aj Mustafa, ktorý dnes po prvý raz od svojho odsúdenia dostane list, no nie ten, v ktorý dúfal. Tak nekonečne ho to vytočí, že sa dokonca pobije so spoluväzňami! Na silu svojich pästí sa dne so dlhom čase opäť spoľahne aj Sami (Alper Saylik) – ako inak, kvôli Hacer (Sevtap Özaltun). A dobre urobí, jej nehodný exmanžel Demir, ktorý ju nehanebne vydiera – ak mu vraj nezaplatí, čo si zapýtal, bude jej neustále znepríjemňovať život -, sa k nej totiž správa tvrdo, kruto a s dešpektom. A to Sami, ktorému na Hacer záleží každým dňom viac a viac, jednoducho neznesie! Nuž a potom je tu ešte Erdoğan, ktorému sa však strata sebakontroly nepekne vypomstí – keď sa totiž nechá vyprovokovať a zapletie sa do krčmovej bitky... Spolu s ostatnými výtržníkmi ho zbalí polícia! A keď dôstojníci zistia, aká ryba to v ich sieti vlastne uviazla, okamžite ho deportujú späť do Turecka!

Ebe Nine sa zúfalo snaží primäť Kerima, aby sa jej konečne zdôveril s tým, prečo vlastne odišiel od Fatmagül. No keď jej to naveľa-naveľa povie, poriadne ju tým nahnevá – na rozdiel od neho totiž vôbec nepochybuje o tom, že robí z komára somára a že nech pred ním Fatmagül Mustafove listy zatajila z akéhokoľvek dôvodu, nemá právo ju takto trestať a spochybňovať ani jej city, ani lojalitu! Potom mu ešte riadne vyčistí žalúdok a zlostne zloží telefón – aby potom Fatmagül, ktorá sa konečne intenzívne pustila do šitia svojich vysnívaných svadobných šiat, ako-tak upokojila milosrdnou lžou, že jej Kerim má len plnú hlavu hľadania nových dôkazov a svedectiev pre jej blížiaci sa proces. Apropo, nové dôkazy... Meltem (Seda Güven) a Ender (Veda Yurtsever İpek) sa náhodou podarí poslať za mreže ďalší kvietok – v noci si totiž všimnú na ceste jeden z firemných kamiónov, ktorý tam nemá čo hľadať, a zalarmujú políciu. Nuž a tá v ňom nájde... Yaşara!

Keďže už aj tak nevládze držať v sebe to zžieravé tajomstvo ani o minútu dlhšie, zverí sa Kerim so svojím trápením kvôli domnelej láske Fatmagül k Mustafovi svojmu otcovi. Na rozdiel od neho si je však Fahrettin absolútne istý, že v srdci Fatmagül je len jeden jediný muž, jeho syn. Videl to v jej očiach a vôbec o úprimnosti jej citov ku Kerimovi nepochybuje. Preto mu pripomenie, že by boj o svoje šťastie rozhodne nemal vzdávať a mal by si vážiť, že ho táto nevinná žena začala milovať, aj keď sa to zdalo nemožné! Kým sa zlomený Kerim v Bodrume stále utápa v sebaľútosti a nie a nie sa rozhýbať k návratu k milovanej žene, hoci mu veľmi chýba, Fatmagül už nemieni len nečinne dúfať v jeho návrat a rozhodne sa konať! A tak keď sa Kerim v jedno sychravé ráno konečne rozhýbe a zavolá jej, čaká ho riadne prekvapenie – na prahu jeho dverí totiž stojí Fatmagül, ktorá už nedokáže a nechce byť ani jedinú minútu svojho života bez neho!

Sledujte v utorok, 5. decembra, o 12.05 a v stredu, 6. decembra, o 10.50!

Upútavka

 
Tajomstvo vianočného imela - v pondelok, 5. decembra, o 21.40!
Sledujte celé epizody na