Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 141. a 142. epizóda

05. 12 2017 13:25 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 141. a 142. epizóda
Fatmagül: 141. a 142. epizóda

Mukaddes sa po prečítaní ďalšieho z vášnivých Mustafových listov, adresovaných jej švagrinej, rozhodne naň odpovedať!

Nech už ich oboch ešte včera trápilo čokoľvek, dnes sú Kerim (Engin Akyürek) a Fatmagül (Beren Saat) opäť spolu a veľmi, veľmi šťastní. Aj Fahrettin (Serdar Gökhan) a Ebe Nine (Sumru Yavrucuk) sa tešia, pretože pozerať sa na trápiacich sa mladých už bolo nad ich sily – trhalo im to srdce! Dobrá nálada by však všetkých nepochybne rýchlo prešla, keby vedeli, čomu práve v týchto chvíľach musia čeliť Rahmi (Bülent Seyran) s Kadirom (Civan Canova). Tých totiž v novom dome mladých privíta hotová spúšť – nielenže totiž ktosi opäť hanlivo popísal čerstvo namaľované steny, ale navyše aj povytĺkal všetky obloky! Kadira to nesmierne rozhnevá, rovnako ako čudný prístup susedov, ktorí mu nevenujú jediné slovo či pohľad a neodpovedajú na jeho otázky, preto okamžite zájde na políciu podať trestné oznámenie na neznámeho páchateľa...

Medzičasom Ebe Nine povie o pekle, ktoré zatiaľ všetci pred Fatmagül a Kerimom z pochopiteľných dôvodov taja, aj Fahrettinovi, ktorého to bolestne zasiahne. Najradšej by deťom okamžite kúpil nejaký iný dom niekde inde! No Ebe Nine, má na celú vec iný názor - rovnako ako jej manžel Kadir, ktorý rozhodne nepatrí k ľuďom, ktorí sa nechá ľahko zastrašiť! Práve naopak, spolu s Rahmim sa odváži priamo do jamy levovej – zájde do krčmy a miestnym na rovinu povie, že jeho rodina nemá s nimi žiaden problém, preto dúfa, že ani oni nebudú ma problémy s nimi. Že by viac nemali vyvolávať rozbroje, uvedomiť si, na koho strane je pravda a právo – a že vinníci budú po zásluhe potrestaní! Apropo, trest... Zatiaľ to vyzerá tak, že niektorým sa skrátka z každej zdanlivo úplne beznádejnej situácie podarí vyviaznuť len s odretými ušami! Žiarivým príkladom sú Reşat (Musa Uzunlar) a Münir (Murat Daltaban), ktorí sa rozhodnú využiť Yaşarovo zatknutie vo vlastný prospech - prinútia ho všetku špinu a vinu za zločiny Yaşaranovcov hodiť na Erdoğana (Kaan Taşaner)!

Práve keď sa Perihan (Deniz Türkali) pokúsi z prvej ruky čo-to dozvedieť o svojej tajomnej susedke Lale, zazvoní žene telefón, ktorý ju maximálne rozhodí – vážne chorý muž, ktorý je celým jej životom, totiž zomiera! Perihan síce z jej telefonátu nič nepočuje, no podľa výrazu jej tváre a náhlivého odchodu vyrozumie, že sa muselo stať niečo naozaj, naozaj zlé. Preto sa rozhodne sledovať ju – a to, čo nájde... Ňou hlboko otrasie. Aj v Bodrume dôjde k nečakanému zvratu, keď sa Fahrettinovým mužom podarí konečne vypátrať lekára, ktorý svojho času ošetroval znásilnenú Fatmagül - a potom sa nechal kúpiť Yaşaranovcami, zmenil lekársku správu a zmizol z Istanbulu! Keď sa to dozvie Fatmagül, chce sa s mužom, ktorý zradil a hanebne pošliapal svoje poslanie i jej dôveru, porozprávať. Hoci si nik z jej blízkych nie je celkom istý, či je to naozaj dobrý nápad, nebránia jej – a dobre urobia. V lekárovi sa totiž v priamej konfrontácii s ňou konečne pohne svedomie. Ktovie, možno sa napokon predsa len rozhodne zmeniť svoj názor, prísť na Fatmagülino súdne pojednávanie a vypovedať.

Mukaddes (Esra Dermancıoğlu) sa po prečítaní ďalšieho z vášnivých Mustafových (Fırat Çelik) listov, adresovaných jej švagrinej, rozhodne naň odpovedať! Tá o nečestnej Mukaddesinej hre s listami, ktorá tak veľmi ranila Kerima a ktorá teraz dáva falošnú nádej i nič netušiacemu Mustafovi, stále ešte nič nevie. Spolu s Kerimom sa veľmi snažia dobehnúť stratený čas a znovu si k sebe nájsť cestu, čo napriek veľkej láske, ktorú k sebe cítia, vôbec nie je jednoduché. Práve naopak – keď sa konečne opäť o čosi zblížia večer na pláži, obaja sa v istom momente vystrašene zháčia, pretože si obaja spomenú, čo sa v inú noc stalo na inej pláži...! Napriek tomu sa však o niečo neskôr len neochotne a tak trochu rozpačito rozlúčia. Keby totiž Kerim dnes večer Fatmagül požiadal, aby neodchádzala a ostala s ním... Urobila by to. Vlastne... Po ničom inom netúži viac, s čím sa trochu zneistene a trochu prekvapene prizná Ebe Nine.

Keď dvojica samozvaných pomstiteľov príde uprostred noci opäť rozbíjať okná na novom dome Fatmagül a Kerima, čaká ich poriadne prekvapenie v podobe Kadira a Rahmiho, ktorí sa im nebojácne postavia a zalarmujú i políciu. Keďže následne celú noc strávia na prokuratúre, Mukaddes ráno zavolá Ebe Nine a tá vzápätí o všetkom informuje Fahrettina, pretože teraz pochopiteľne musí odcestovať domov skôr. No tentoraz už pravdu nemôžu tajiť ani pred mladými, ktorí začujú časť ich nepokojného rozhovoru... Dobrá nálada je pochopiteľne razom preč, no má to paradoxne i dobrú stránku - za daných okolností považuje Kerim za správne vrátiť sa domov spolu s manželkou a tetou. Absolútne žiaden dôvod na radosť naopak nemajú Reşat s Münirom. Tí sa totiž konečne dozvedeli pravdu – že s nimi Lale šikovne vypiekla a pripravila ich úplne o všetko! Napriek tomu sa Münir začne hystericky rehotať, keď mu zazvoní telefón a hlas na druhom konci mu povie azda najlepšiu anekdotu jeho života – že na Malte chytili Erdoğana a práve ho deportujú do Turecka!

Aj keď sa jej pri pohľade na vysnívaný domček tlačia slzy do očí, Fatmagül nie je ani pripravená, ani ochotná vzdať sa svojho sna o novom domove. Nech už si o tom je susedia myslia čokoľvek, nech im to akokoľvek hýbe žlčou, je rozhodnutá rekonštrukciu dokončiť a do domčeka sa nasťahovať. A nielen to, Rahmiho nápad usporiadať svadobnú hostinu v jeho záhrade... Považuje za skvelý! S Kerimom sú napriek všetkému veľmi šťastní – nanešťastie však len do chvíle, keď znova zamieša kartami Mukaddes. Stačí jedna cielene utrúsená necitlivá poznámka pred malým Muratom, že sa mladí zrejme rozišli, ďalší list od Mustafu, ktorý Mukaddes dobrácky „odložila“ pre Fatmagül a ktorý Kerima riadne rozhodí... Ešteže majú pre nich Kadir s Ömerom konečne ďalšiu dobrú správu – správu o Erdoğanovom zdržaní! Selimovi (Engin Öztürk) a Ayşe sa zatiaľ stále darí unikať pred spravodlivosťou, hoci tentoraz to bolo naozaj len o vlások – sotva totiž ušli z jachty, kde istý čas pracovali, hostia Selima spoznali v správach!

Keď Mustafa konečne dostane list z Ružovej záhrady, je prešťastný, no keď sa doň začíta, pochopí, že všetka jeho snaha a nádeje sú zbytočné - Mukaddes mu v ňom totiž popravde píše, že Fatmagül naňho nečaká, pohla sa ďalej, je s Kerimom veľmi šťastná, ľúbi ho a už onedlho sa stane jeho nevestou... To by od tejto všetečnice zrejme len málokto čakal! Vlastne... Zrejme skôr vôbec nikto. Medzičasom sa Fatmagül a Kerim rozhodnú pre malú generálku svadobnej oslavy – v záhrade nového domčeka usporiadajú krásnu oslavu Kerimových narodenín. Nálada je síce od začiatku skvelá, no až keď Fatmagül daruje Kerimovi album, do ktorého budú oddnes spolu dávať fotografie zo šťastných dní, plných lásky, ktoré ich ešte len čakajú... Je tento večer úplne dokonalý.

Sledujte v stredu, 6. decembra, o 12.00 a vo štvrtok, 7. decembra, o 10.50!

Upútavka

 
Dve tváre Istanbulu - vo štvrtok, 2. decembra, o 20.30!
Sledujte celé epizody na