Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 145. a 146. epizóda

07. 12 2017 13:25 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 145. a 146. epizóda
Fatmagül: 145. a 146. epizóda

Fatmagül prizná, že z telesných prejavov lásky už nemá strach, ale naopak – je šťastná, keď sa jej Kerim dotýka a bozkáva ju!

Mustafov (Fırat Çelik) nečakaný telefonát Fatmagül (Beren Saat) totálne rozhodí, rovnako ako jeho nechcené zúfalé vyznanie lásky a bezmocná prosba, aby sa nevydávala za Kerima (Engin Akyürek), ktorý ju podľa neho nemiluje, a aby naňho počkala... Rozrušene mu vykričí, že jeho listy nečítala, že už s ním nechce mať nič spoločné a požiada ho, aby jej už viac nevolal - a zloží. A potom, keď Ebe Nine (Sumru Yavrucuk) zavolá Kadirovi (Civan Canova), aby ho o všetko informovala, čo voľky-nevoľky musí urobiť aj s Kerimom, ktorý mu telefón doslova vytrhne... Sa Fatmagül úplne zosype a usedavo sa rozplače. Je toho na ňu skrátka zrazu akosi priveľa. Nanešťastie ani len netuší, že situácia je oveľa vážnejšia, než si ktokoľvek z jej blízkych vôbec dokáže predstaviť, pretože Mustafa sa rozhodol jej svadbe s Kerimom zabrániť za každú cenu, a tak využil svoje nové konexie vo väzení a najal nájomného vraha, ktorý má Kerima do dňa sobáša zniesť zo sveta!

Mukaddes (Esra Dermancıoğlu) svojimi hlúpymi a nemiestnymi poznámkami a podpichovaním sústavne kazí radosť ostatných z príjemnej návštevy Fahrettina (Serdar Gökhan), jeho manželky Jenny a Deniz (Gözde Kocaoğlu). Je dnes ešte protivnejšia, ako zvyčajne – urazená, vzťahovačná a nekonečne zádrapčivá! Zjavne ju extrémne škrie, že jej švagriná už onedlho bude mať všetko, po čom v kútiku duše celý život túži ona sama – príťažlivého muža, ktorý zbožňuje aj zem, po ktorej kráča, krásnu svadbu, nový dom, skvelú švagrinú a bohatých svokrovcov... Keďže v dome plnom ľudí na seba majú naozaj zúfalo málo času a v podstate temer nikdy sa im nedarí byť čo i len chvíľočku osamote, pretože ich vždy sledujú nejaké zvedavé oči – ako inak, najčastejšie tie Mukaddesine -, kompenzujú si to Kerim s Fatmagül tak trochu netradične... Telefonátmi z izby do izby! No nielen medzi nimi to pár dní pred svadbou poriadne iskrí, neprehliadnuteľné iskričky sympatií totiž lietajú i medzi Deniz a Mehmetom, ale tiež, a ešte o čosi odvážnejšie.... Medzi Deniz a Emrem (Emre Yetim)!

Po návrate do Turecka musí Ayşe ako dôvodne podozrivá z napomáhania úteku Yaşaranovcov pred spravodlivosťou, vypovedať pred prokurátorom. No keďže je na smrť vystrašená a klame, pretože tak si to prial jej vplyvný otec, nepôsobí pochopiteľne ani trochu dôveryhodne. Medzičasom Erdoğana (Kaan Taşaner) vo väzbe trápia mučivé spomienky na detstvo a... Príšerná izolácia. Okrem stráží a Münira (Murat Daltaban) totiž nesmie nikoho vídať, bránia mu dokonca i v občasných návštevách jeho čoraz nešťastnejšej a bezradnejšej mamy Hilmye (Deniz Baytaş), ktorá každý deň prichádza do väznice v nádeji, že ho konečne uvidí a každý deň odchádza s tvárou zaliatou slzami, keď jej to opäť neumožnia... Nemenej zúfalý je však i Selim (Engin Öztürk), ktorý ostal v zahraničí sám ako prst a ktorému sa nedarí ani spojiť s nikým doma – keď totiž zavolá do firmy a chce hovoriť s otcom Reşatom (Musa Uzunlar)... Dozvie sa, že spoločnosť má nový názov i majiteľov!

Kým Kerim s Fatmagül, Ebe Nine a Deniz obiehajú celé mesto kvôli svadobným nákupom, Kadir sa odváži spýtať sa Mukaddes na to, čo ho už dlhšie zamestnáva – či náhodou nevie niečo tom, ako sa Mustafove listy dostali do úkrytu v posteli jej švagrinej? Tá sa síce zahrá na dotknutú a urazenú, ktorú zakaždým všetci nespravodlivo obviňujú a nikto nemá rád... No vzhľadom na fakt, že krátko predtým vyplávala z Fatmagülinej izby, do ktorej vraj len odniesla akési háčkované dečky (pričom v skutočnosti napriek Fatmagülinmu nesúhlasu chcela vidieť jej svadobné šaty), neznie to bystrému starému advokátovi vôbec pravdivo... Po ďalšom zo sedení u psychologičky už je jasné, že Fatmagül a Kerim prešli naozaj riadny kus cesty. Fatmagül totiž nielen pred terapeutkou, ale i pred milovaným mužom po prvý raz na rovinu prizná, že z telesných prejavov lásky už sa nerobí nevoľno a ani z nich nemá strach, ale naopak – je šťastná, keď sa jej Kerim dotýka a bozkáva ju! Ďalším dôležitým krokom k ich šťastiu sú improvizované pytačky, pri ktorých láskavý Fahrettin oficiálne požiada veľmi dojatého Rahmiho (Bülent Seyran) o ruku jeho sestry pre svojho syna – a on mu ju po krátkom príhovore, pri ktorom by aj skala vyronila nejednu slzu pohnutím, veľmi rád dá.

Keď Hacer (Sevtap Özaltun) dostane od Mustafu list, v ktorom ju žiada o nemalé peniaze – stotisíc lír -, bystrému Samimu (Alper Saylik) hneď napadne, že to zaváňa nejakou špinavosťou. Snaží sa svoju lásku odhovoriť od toho, aby údajnému známemu toho darebáka dávala akékoľvek peniaze, no ona sa nechce prianiu exmanžela zbytočne priečiť, keď na to, teda okrem čudného zvieravého pocitu okolo žalúdka, nemá pádny dôvod – koniec koncov tie peniaze sú predsa Mustafove... No keby poznala pravdu, určite by nielenže Mustafovu žiadosť ignorovala, ale tiež varovala Fatmagül a Kerima. A keby pravdu poznal advokát Ömer, ktorý Mustafu navštívi vo väzení, aby ho už Fatmagül viac nepísal, ani nevolal, určite by mu nepotvrdil, že svadba Fatmagül a Kerima bude naozaj v sobotu, 5. mája!

Tradičný obrad počas Večera henny Fatmagül v podstate temer celý preplače – od šťastia, v ktoré už ani nedúfala. No potom už z jej krásnej tváre nikto a nič nedokáže zmazať úsmev, dokonca ani pohľad na ofučanú Mukaddes. Pretože ak by pohľady mohli vraždiť... Fatmagül by už dávno ležala nehybne v prachu pri švagrininých nohách! Ešteže Mukaddes napokon prekročí svoj tieň a pridá sa k dámam, skvelo sa zabávajúcim tancujúc na improvizovanom parkete – v hornej obývačke Kadirovho domu. V tej spodnej sa totiž rovnako kráľovsky bavia zase muži! Približne v rovnakom čase, o pár kilometrov ďalej, vnesie malú iskričku nádeje do nového bezútešného života rodiny Yaşaranovcov Ayşe, ktorá Perihan (Deniz Türkali) a Reşatovi prinesie správy o Selimovi. Všetka radosť je ale razom preč, keď im oznámi, že potrebuje peniaze na útek do Ameriky – pretože peniaze, v ktorých sa predtým doslova topili, sú pre nich teraz... Absolútne nedostatkový tovar!

Keď si Hacer v predvečer svadby Fatmagül a Kerima o nej prečíta v novinách, veľmi ju to poteší. Vzápätí si však uvedomí, že práve to je zrejme dôvod, prečo od nej Mustafa chcel tie peniaze, a tak okamžite zavolá Kadirovi, aby ho varovala. Ten do celej záležitosti zatiaľ zasvätí len Fahrettina, pretože nechcú zvyšku rodiny, predovšetkým však samozrejme obom mladým, zbytočne kaziť radosť a robiť starosti. A tak na druhý deň, Deň D, sa okrem nich dvoch trápi len jeden z hostí – Mehmet. Tomu puká srdce pri pohľade na Deniz a Emreho, ktorí sú si stále bližší a bližší...

Celý Kadirov dom je doslova obkolesený zvedavými susedmi a všadeprítomnými novinármi, netrpezlivo čakajúcimi na nevestu a ženícha, ktorí majú každú chvíľu vyjsť z domu a vybrať sa na úrady. Medzi nimi sa však šikovne ukrýva nielen policajný dôstojník v utajení, ktorý je tu kvôli ich bezpečnosti, ale i... Mustafov zabijak! A ten v dave môže zaútočiť kedykoľvek – pokojne aj vo chvíli, keď Fatmagül s Kerimom, rozochvení a nekonečne šťastní, napokon ako poslední vykročia z dverí!

Sledujte v piatok, 8. decembra, o 12.20 a v pondelok, 11. decembra, o 11.00!

Upútavka

 
Tajomstvo vianočného imela - v pondelok, 5. decembra, o 21.40!
Sledujte celé epizody na