Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 151. a 152. epizóda

13. 12 2017 13:20 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 151. a 152. epizóda
Fatmagül: 151. a 152. epizóda

To, že niekedy sa na nás usmeje šťastie v momente, keď už sme prestali dúfať... Na vlastnej koži zažije Meltem.

Tento rozhovor by Kerim (Engin Akyürek) s Fatmagül (Beren Saat) najradšej nikdy neviedol, no uvedomuje si, že niet inej možnosti, pretože obaja musia Mustafovu (Fırat Çelik) smrť i všetko, čo k nej viedlo, spracovať a vyrovnať sa s ňou. Nesmú totiž pripustiť, aby ich napokon rozdelila, ako to on, v posledných chvíľach svojho života nepochybne pomätený, plánoval. A pritom konečne vyjde najavo aj to, čo urobila Mukaddes (Esra Dermancıoğlu) – že čítala Mustafove listy a ukryla ich v posteli Fatmagül, aby ich tam Kerim našiel a rozišli sa. Takže nečudo, že keď sa krátko nato jej švagriná spolu s Rahmim (Bülent Seyran), Ebe Nine (Sumru Yavrucuk) a Kadirom (Civan Canova) objavia vo dverách, Fatmagül sa na Mukaddes zúrivo vrhne a vyhodí ju z domu so slovami, že ju už nikdy v živote nechce vidieť! A keď o niečo neskôr, po náhlivom návrate domov, začne robiť Mukaddes divadlo, povolia nervy definitívne aj Rahmimu, ktorý ju dosť prekvapivo dá raz-dva do parády a vzápätí sa spolu s Kadirom vydá hľadať nový príbytok len pre seba, svoju nepodarenú ženu, ktorá s nikým nevychádza, a obe deti. Všetkým je totiž jasné, že iná možnosť nepripadá do úvahy.

Nikto si neuvedomuje, aký šok spôsobí Fatmagül odhalenie pravdy o Kerimových pochybnostiach o jej úprimnosti v súvislosti s Mustafovými listami. Veľmi ju to raní, všetky jeho vyznania i svadobný sľub tak považuje za neúprimné. A ešte viac ju zasiahne poznanie, že hoci o tom primárne mal hovoriť s ňou, vedeli o tom zrejme úplne všetci okrem nej - Fahrettin (Serdar Gökhan), Ebe Nine, Kadir... A dokonca aj Emre (Emre Yetim)! Približne v rovnako čase, no na druhom konci mesta, čaká Hacer (Sevtap Özaltun) veľké a veľmi dojímavé prekvapenie, keď po návrate domov nájde obývačku krásne vyzdobenú modrými balónikmi a transparentom na uvítanie malého Murata. Sami (Alper Saylik) sa opäť raz prekonal... No nekonečný smútok z krásnej tváre jeho lásky tým zaženie len na chvíľočku, priveľmi ju ranilo, že Mustafov posledný list, o ktorom jej vravel Serdar, zjavne nebol adresovaný jej, ale Fatmagül...

Kým Kerim hľadá radu u otca, podľa ktorého by bolo pre obom mladých najlepšie, keby skúsili začať nový život ďaleko odtiaľto, v Austrálii, Fatmagül sa po telefonáte s Ebe Nine rozhodne urobiť definitívnu čiaru za nešťastnou kapitolou svojho života, poznačenou Mustafom – a spáli jeho list na rozlúčku. No náladu jej to veľmi nezlepší, takže keď sa u nej zastavia Deniz (Gözde Kocaoğlu) a Emre so svadobnými fotkami a chcú ju nahovoriť na krátku plavbu po rieke... Slušne, ale rázne odmietne. Po vypočutí Münira (Murat Daltaban) a Perihan (Deniz Türkali) ich napokon polícia oboch prepustí. No nie je to žiadne víťazstvo. Už nemajú žiadny hnuteľný, ani nehnuteľný majetok, žiaden spoločenský kredit. Reşat (Musa Uzunlar) je stále v nemocnici, Selim (Engin Öztürk) stále na úteku, Erdoğan (Kaan Taşaner) stále za mrežami... Apropo, Erdoğan – prenasledovaný duchom svojho nebohého otca Rifata (Mehmet Uslu), ktorý je v skutočnosti len zhmotnením jeho vlastného, výčitkami trýzneného svedomia, sa totiž rozhodne spísať všetky svoje hriechy v rozsiahlom priznaní viny.

Keď sa Kerim večer vráti domov, s malou dušičkou a kyticou krásnych kvetov, doslova mu zamrie srdce v hrudi, keď zbadá dom ponorený do tmy. Na malú chvíľočku ho premkne desivý pocit, že ho Fatmagül opustila. Našťastie sa však v tom momente zažne svetlo a spoza rohu vyjde jeho krásna žena, ktorá už mu všetko odpustila a nevedela sa ho dočkať. Tú tmu mali na svedomí len vyhodené ističe, keď zapla dva rôzne spotrebiče - netušiac, čo tým nechtiac spôsobí... No kým pod ich strechou sa opäť udomácni láska a harmónia, aj keď pri spomienke na švagrinú Fatmagül zakaždým vybuchne, v Kadirovom dome sa schyľuje k obrovským nepríjemnostiam. A to, žiaľ, nielen preto, lebo Mukaddes sa teatrálne hrá na ublíženú, ale tiež preto, že Rahmi napriek dobrým radám starého právnika bez ďalšej konzultácie s kýmkoľvek prenajal pre svoju rodinu malý, skromný byt.

To, že niekedy sa na nás usmeje šťastie v momente, keď už sme prestali dúfať... Na vlastnej koži zažije Meltem (Seda Güven), ktorej sa cestou na do vychyteného podniku, kde sa má stretnúť so sesternicou Gaye (Nilay Kaya), zlomí podpätok a... V núdzi jej pomôže sympatický Mert, s ktorým sa zoznámila hádam pred celou večnosťou, no veľmi dlho sa nevideli. Galantne ju zavezie domov, aby sa mohla prezuť a celú cestu ju zabáva. Takže keď sa osmelí a pozve ju na druhý deň na rande, rada súhlasí – a potom doslova vtancuje do domu, kde svojej mame Ender (Veda Yurtsever İpek) s šibalskými ohníčkami v očiach tak trochu vyrazí dych nadhodením témy „láska na prvý pohľad“!

Deň pred odletom Fahrettina, Jenny a Deniz do Austrálie zorganizujú Fatmagül s Kerimom rozlúčkovú grilovačku, na ktorú sú pozvaní všetci blízki. Teda, samozrejme, okrem Mukaddes, ktorá však má v týchto dňoch aj tak plné ruky práce so sťahovaním. Teda, vlastne skôr ústa, pretože všetko podstatné a fyzicky namáhavé sa snaží urobiť Rahmi sám... No a keďže tento deň je zhodou okolností aj dňom matiek, Fatmagül s Kerimom prekvapia a dojmú Jenny a Ebe Nine malým darčekom. Keď sa na kratučkú chvíľočku zastaví aj Rahmi, aby sa rozlúčil s Kerimovou rodinou, Fatmagül bolestne zovrie srdce a jej krásne oči sa naplnia slzami. Brat i synovec s neterkou jej veľmi chýbajú a to, že už sa teraz kvôli Mukaddes vídajú len veľmi zriedka, ju ničí. Oči plné sĺz má aj Mukaddes, no sú to slzy hnevu, opovrhnutia, závisti a... Áno, nenávisti! Zo všetkého zlého vo svojom živote viní Fatmagül – a chce jej veľmi, veľmi ublížiť!

Čas nezadržateľne plynie, dni letia ako splašené. Život v novom dome a „nový“ Rahmi, ktorý si už od nej nenechá skákať po hlave, Mukaddes nekonečne frustrujú. A preto v nej pomaly dozrieva strašné rozhodnutie pomstiť sa Fatmagül za všetko - i za toto, hoci s tým jej švagriná naozaj nemá vôbec nič spoločné... Ayşe je šokovaná, keď sa jej zrazu na pláži prihovorí Selim, ktorý jednoducho nemohol inak a vrátil sa do krajiny. Predovšetkým kvôli otcovi, ale tiež... Kvôli nej. Hilmye (Deniz Baytaş) sa po nekonečných tortúrach konečne podarilo získať povolenie na návštevu Erdoğana. Počas tohto stretnutia jej syn vtisne do dlane svoje priznanie a požiada ju, aby ho skryla a v prípade potreby - po súde, ktorý bude už onedlho - ho použila. Do Ružovej záhrady dorazí list od Deniz, v ktorom je priložený darček od Fahrettina – letenky do Austrálie pre Fatmagül a Kerima!

A vzápätí zavíta do Ružovej záhrady ďalšie prekvapenie – za Fatmagül totiž príde Hacer, aby jej povedala o svojom chystanom odchode do Nemecka a aby ju uistila, že do súdneho procesu sa vráti a bude vypovedať. A tiež, aby jej predstavila malého Murata, ktorý za iných okolností, v inom živote... Mohol byť jej synom. Chlapčeka, ktorý sa strašnú pravdu o svojom otcovi nikdy nedozvie, pretože jeho mama a Sami sú rozhodnutí mu o ňom povedať iný, krajší príbeh. Za Fatmagül sa však chystá i porážkou neprehliadnuteľne, a zrejme natrvalo, poznačený Reşat, ktorý si bolestne uvedomuje, že už nemá čo stratiť...

Sledujte vo štvrtok, 14. decembra, o 10.55!

Upútavka

 
Materský cit - v sobotu, 4. februára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na