Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 153. a 154. epizóda

14. 12 2017 13:40 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 153. a 154. epizóda
Fatmagül: 153. a 154. epizóda

Keď Esmin otec zistí, že je u Fatmagül, rozzúrene ju odtiaľ odvlečie za vlasy, celú cestu domov ju zúrivo fackujúc hlava-nehlava!

Kerimovi (Engin Akyürek) sa podarilo slušne rozbehnúť kováčsku dielňu, v ktorej medzičasom okrem neho ako majstra pracujú už aj dvaja mladí učni. Aj Fatmagül (Beren Saat), ktorá im nosieva jesť, sa veľmi darí – jednu po druhej úspešne skladá všetky skúšky, vrátane teoretickej na získanie vodičského preukazu! Zdá sa skrátka, že sa veci konečne začínajú meniť k lepšiemu... Čo sa ale nemení je, žiaľ, zatrpknutá Mukaddes (Esra Dermancıoğlu), ktorá sa Ružovej záhrade a celej rodiny ostentatívne vyhýba, nikoho z nich dokonca ani len nezdraví a nahromadenú zlosť si, ako inak, zakaždým vybije na úbohom dobrákovi Rahmim (Bülent Seyran). No keď do reštaurácie nečakane zavíta zničený Reşat (Musa Uzunlar), ktorý zúfalo prosí o možnosť stretnúť sa s Fatmagül a požiadať ju o odpustenie, pretože ho hryzie svedomie, zvedavá Mukaddes neodolá a vpláva dnu spolu s ním, aby jej neuniklo ani jediné slovíčko Reşatovho namáhavého rozhovoru s Ebe Nine (Sumru Yavrucuk)! No hoci sú Ebe Nine a Rahmi inak súcitní a láskaví ľudia, tentoraz Reşata zlostne vypoklonkujú, pretože úprimnosti jeho ľútosti neveria. O to viac, však veria jeho trhavým obvineniam, že to všetko má na svedomí Mukaddes, ktorá mu po tej osudnej noci v podstate „riešenie“ jeho problému sama podsunula!

Perihan (Deniz Türkali) a Hilmye (Deniz Baytaş) riadne vykoľají, keď sa od rozhorčenej Mukaddes dozvedia, že bol Reşat za Fatmagül. Nevedia, čo si o tom majú myslieť, no rozhodne nič dobré neveští zlostný Mukaddesin prísľub, že im to všetko spočíta pred súdom! Medzičasom sa Ebe Nine, po porade s Kadirom (Civan Canova) a Ömerom, rozhodne pozvať Fatmagül a Kerima na večernú grilovačku, aby jej tvárou v tvár povedala o Reşatovej nepochopiteľnej návšteve. Apropo, návšteva... Fatmagül poteší, keď sa mladá zakríknutá susedka Esme, ktorá sa k nej na ulici nepriznáva, trochu osmelí a zájde ju navštíviť. A nielen to, dokonca jej povie, že by rada bola jej priateľkou. Lenže... Má strach. Bojí sa reakcie svojich rodičov, predovšetkým otca, ktorý ju i jej mamu drží riadne nakrátko a iný názor ako svoj ani nepripúšťa. A nanešťastie sa ukáže, že oprávnene. Keď totiž jej otec zistí, že je u Fatmagül, rozzúrene ju odtiaľ odvlečie za vlasy, celú cestu domov ju zúrivo fackujúc hlava-nehlava a kopúc, kam zasiahne! Nečudo, že už spomínaná večerná grilovačka nedopadne vzhľadom na témy, ktoré musí rodina prebrať, práve najslávnejšie...

Nik o tom zatiaľ ani len netuší, no Münir (Murat Daltaban) je jediný, kto si po strmhlavom páde rodiny Yaşaranovcov nielenže stále žije nad pomery, ale ešte si aj finančne viac ako kráľovsky prilepšil! Pretože nemilosrdne zneužil situáciu, že mu všetci do istej miery stále slepo dôverujú - a nemalé peniaze, ktoré vydrankal od niekdajších obchodných partnerov, známych a priateľov Yaşaranovcov „pre chorého Reşata“... Si jednoducho strčil do vlastného vrecka! Mukaddesina sebaľútosť a narastajúca zatrpknutosť už začínajú byť neznesiteľné. Už si nielenže dokázala znepriateliť aj všetky nové susedky, ktoré okato ignoruje, ale navyše aj malému Muratovi zakazuje stretávať sa a hrať s ich deťmi. No keď syna začne otvorene huckať proti Fatmagül, ktorá ich vraj vyhodila z domu, to už je na Rahmiho jednoducho priveľa – vezme chlapca a vyberie sa za sestrou a zvyškom rodiny, ktorá im obom veľmi, veľmi chýba! A tak sa z trochu rozpačitého večera razom stane jeden z najpríjemnejších za posledné mesiace. Aj keď dobrú náladu všetkým mierne kazí pravda, ktorú nik nedokáže povedať tak otvorene ako dieťa – a od Murata sa toho o Mukaddesiných nenávistných výbuchoch dozvedia naozaj dosť.

Počas praktickej skúšky na získanie vodičského preukazu si Fatmagül počína veľmi dobre, takže jej hrdý Kerim, ktorý ju netrpezlivo v cieli cesty čaká, môže rovno zablahoželať. Jediným mráčikom na pomyselnom jasnom nebi ich lásky je však fakt, že Kerimov klient, ktorý ich pozval do svojho letného domu, na čo sa obaja veľmi tešili ako na kratučkú svadobnú cestu, zrazu vycúval. Preto sa Kerim rozhodne trošku zaimprovizovať a dohodne im namiesto toho jednu noc v útulnom malom hoteli na veľmi romantickom mieste, v ktorom svojho času „uviazli“ kvôli ničivému lejaku. Ibaže tentoraz... Už nebudú potrebovať dve samostatné izby. Fatmagül zatiaľ o tomto prekvapení nič nevie, no vyrovnáva sa práve s iným, na ktoré zatiaľ vôbec nevie, ako má reagovať – spriatelená novinárka ju totiž požiada o dovolenie môcť o jej životnom príbehu napísať knihu! A riadne prekvapenie čaká aj Erdoğan (Kaan Taşaner), keď do rovnakej väznice, v ktorej hnije už celú večnosť... Nastúpi svoj trest aj Yaşar!

Perihan a Reşat sú zhnusení a idú sa prepadnúť od hanby, keď odhalia pravdu o Münirovi a jeho pochybných čachroch. A tak si naňho počkajú, rovno ho konfrontujú, vezmú mu kufrík s peniazmi, o ktoré tak chrapúnsky obtiahol ich známych a... Už s ním nechcú mať absolútne nič spoločné! Nová životná kapitola, a nepochybne oveľa šťastnejšia, čaká i Meltem (Seda Güven), ktorú jej nový priateľ Mert prekvapí žiadosťou o ruku! A ona ju s radosťou a dojatím bez váhania prijme... Radostné úsmevy na tvárach Fatmagül a Kerima, ktorí sa chystajú na už spomínaný výlet, razom zamrznú, keď cestou k autu zbadajú v záhrade susedného domu nešťastnú Esme, s príšerne dobitou tvárou. Nanešťastie jej ale za týchto okolností nevedia nijako pomôcť – každý pokus o intervenciu u jej otca by jej totiž mohol ešte viac uškodiť...

Selimov (Engin Öztürk) nečakaný návrat má pre jeho rodičov a tetu trpko-sladkú príchuť. Sú síce veľmi dojatí a šťastní, že riskoval všetko, len aby za nimi prišiel a mohol ich opäť zovrieť do náručia, na druhej strane ale veľmi dobre vedia, že ak to niekto zistí, pred väzením ho už nikto a nič nezachráni. A nanešťastie je tento moment až bolestne blízko, pretože ponížený Münir, striehnuci pred ich domom na vhodnú príležitosť, aby sa im pomstil, už anonymne zavolal na políciu a svojho synovca udal! Takže sotva sa Selim so všetkými zvíta, vyjde zo sprchy a vymenia si pár viet o tom, čo sa v uplynulých týždňoch udialo v Istanbule, rozpúta sa peklo! Práve, keď k ich dverám zamieri Mukaddes, rozhodnutá definitívne potopiť nenávidenú švagrinú, zaflekujú v ulici policajné autá, vyskočia z nich uniformovaní dôstojníci, ktorí po krátkej naháňačke Selima zatknú a odvedú na výsluch. No aj Mukaddes má čo vysvetľovať, spolu s policajtmi totiž na miesto dorazili aj Kadir a Ömer! A je naozaj len veľmi málo pravdepodobné, že jej niekto zhltne historku o tom, že políciu kvôli Selimovi zavolala ona, keďže nielen obaja právnici počuli anonymné udanie na vlastné uši a vedia, že volajúcim bol muž!

Sledujte v piatok, 15. decembra, o 10.50!

Upútavka

 
Materský cit - v sobotu, 4. februára, o 20.30!
Sledujte celé epizody na