Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül: 155. a 156. epizóda

15. 12 2017 13:25 | Alexandra Stahlová
Fatmagül: 155. a 156. epizóda
Fatmagül: 155. a 156. epizóda

Kerim a Fatmagül majú plnú hlavu jeden druhého –konečne sa naozaj zblížili ako muž a žena a sú veľmi, veľmi šťastní...

Návrat na miesto, ktoré sa im už pred časom, keď k sebe nemali ešte tak blízko, veľmi páčilo a kam sa obaja podvedome túžili opäť vrátiť, má pre Kerima (Engin Akyürek) a Fatmagül (Beren Saat) príjemne sladkú príchuť. Tentoraz sú totiž obaja oveľa uvoľnenejší a fakt, že sa delia o jednu izbu im nenaháňa strach, ale pripadá úplne normálny a prirodzený. Aj sama príroda akoby vycítila tú obrovskú zmenu, ktorá sa s nimi oboma odvtedy udiala – niekdajší vytrvalý dážď vystriedalo krásne slnečné počasie! Nuž a v podobnom duchu, zdá sa, sa bude niesť celý ich pobyt – hneď ráno ich totiž poteší telefonát Ebe Nine (Sumru Yavrucuk), ktorá im pekne zahorúca oznámi, že už aj Selim Yaşaran (Engin Öztürk) sedí za mrežami, pretože ho polícia chytila v Istanbule. Z pochopiteľných dôvodov – kvôli nešťastnému Rahmimu (Bülent Seyran) - im však nepovie, za akých okolností k Selimovmu zatknutiu došlo, pretože by opäť prišla reč na Mukaddes (Esra Dermancıoğlu)... A mladí by mali po dobrej nálade. Teraz má ale po nálade sama Mukaddes, pretože Kadir (Civan Canova) a Ömerom ju prinútili ísť na políciu a vypovedať. Koniec koncov, prisahal predsa, že Selima udala ona. Tak nech to teda dokáže! Policajné záznamy však hovoria jasnou rečou – Selima udal Münir (Murat Daltaban)!

O tom, čo sa v týchto chvíľach deje na prokuratúre alebo v reštaurácii Ružová záhrada, kde sa práve Ebe Nine snaží upokojiť Rahmiho, rozhodnutého sa so svojou nehodnou manželkou rozviesť, Kerim a Fatmagül nevedia. Teraz totiž majú plnú hlavu jeden druhého – konečne sa totiž naozaj zblížili ako muž a žena a sú veľmi, veľmi šťastní... No kým ich láska tak konečne dostala šancu sa naplno rozvinúť, ťažko skúšanej a nie práve typickej láske Rahmiho a Mukaddes zvoní umieračik. A tak keď Mukaddes príde domov, s nie celkom premyslenou verziou toho, kde bola a čo robila, čaká ju poriadne drsné prekvapenie – pretože nech už čakala akúkoľvek pohromu, akékoľvek výčitky... Rozhodne od zničeného Rahmiho nečakala slovíčko rozvod! Najprv sa jej oči zalejú slzami, no potom do nej vojde sto čertov a opäť si všetko vysvetlí po svojom. Je totiž presvedčená, – že to rodina Rahmiho nahovorila, aby ju odkopol! A tak ako fúria zájde do Ružovej záhrady vykričať svoju zlosť nič netušiacej Ebe Nine – a každému, kto ju počuje, či už chce alebo nie. Nanešťastie sa tak tiež každý dozvie, že malý Murat nie je Rahmiho syn – aj sám malý Murat...

Dobrá nálada mladomanželov je razom preč, keď zistia, že na rovnakom mieste ako oni, dovolenkuje aj Kerimova expriateľka Kristen s partiou priateľov. Ťažko povedať, kto z nich je z toho viac znechutený - Kerim má podvedome stále veľký strach z toho, aby svoju krásnu ženu nestratil, pretože by naňho mohla žiarliť, nuž a Fatmagül sa síce snaží celú záležitosť zľahčovať, aby sa zbytočne netrápil a nepokazili si tak svoj pobyt, no boľavý osteň žiarlivosti ju predsa len zasiahol nepripravenú... Trápia sa aj Rahmi s Mukaddes, ktorým sa nedarí ani len sa pokojne porozprávať o tom, ako teraz ďalej... A trápia sa aj Ebe Nine s Kadirom, ako inak kvôli všetkým svojim blízkym. Malou náplasťou na rozjatrené rany sú aspoň čerstvé novinky od Ömera – že Selima po dôkladnom vypočutí odsúdili za útek pred spravodlivosťou a posadili do väzenia, kde bude čakať na blížiaci sa proces vo veci znásilnenia Fatmagül! A, keďže osud má zjavne naozaj dosť svojský zmysel humor, Selim skončí v jednej cele s Erdoğanom (Kaan Taşaner)!

Fatmagül a Kerim sa na vlastnej koži presvedčia o pravdivosti starého známeho výroku, že trocha žiarlivosti je korením mladej lásky. Vďaka Kristen, alebo skôr vďaka Fatmagülinej reakcii na ňu, sa totiž ich vzťah ešte o čosi viac utuží! Naopak, vzťah ich švagrovcov Mukaddes a Rahmiho je vystavený obrovskej zaťažkávacej skúške – malý Murat totiž nadránom ušiel z domu ktoviekam! Do jeho hľadania sa okrem Rahmiho okamžite pustia aj Ebe Nine, Kadir a dokonca aj Emre (Emre Yetim), no trucujúce chlapča sa im nájsť nepodarí. Nečudo, nikomu ani len nenapadne, že hľadá útočisko v novom dome svojej milovanej tety Fatmagül a strýka Kerima. Lenže tí, žiaľ, ešte nie sú doma... Po zlom sne, v ktorom Fatmagül videla Kerima bozkávať sa s Kristen, jednoducho nemôže inak - keď ju ráno stretne pred raňajkami, na rovinu sa jej spýta, či sem prišla preto, lebo vedela, že tu s Kerimom budú?! Našťastie – a Kerimovu len ťažko skrývanú radosť a pobavenie –sa ukáže, že jej výbuch žiarlivosti bol neopodstatnený, Kristen je tu totiž so svojím sympatickým snúbencom... Obavy o malého Murata sú ale, žiaľ, opodstatnené – napriek intenzívnej snahe sa ho totiž nikomu z jeho blízkych nepodarilo nájsť. Nečudo, že Rahmi, ktorému toto pátranie pripomína jeho bezradné hľadanie sestry po tej osudovej noci, je na pokraji zrútenia.

Ani Erdoğanovo rozsiahle písomné priznanie, ani žiadna zo zlých noviniek, ktoré sa Selim od neho dozvedel, ním neotrasie tak ako správa, že jeho exmanželka Meltem (Seda Güven) je už šťastná s iným – s hriešne bohatým Mertom! Krvi by sa v ňom nedorezal. Naopak, Fatmagül a celá jej rodina si konečne budú môcť vydýchnuť, keď sa mladí vrátia domov a... V Lodosinej búde nájdu ukrytého Murata! Strach oňho a radosť z jeho nájdenia tak opäť spojí celú rodinu, hoci vzťah Fatmagül a Mukaddes ostane zrejme už navždy narušený. No ktovie, možno sa i to jedného dňa predsa len zmení, čas totiž dokáže zahojiť mnohé rany. A za isté obdobie sa toho v ľudskom živote môže zmeniť naozaj veľmi veľa. Tak napríklad sotva štyri mesiace po týchto udalostiach... Je z Fatmagül krásna a vyrovnaná budúca mamička, ktorá nosí pod srdcom vytúžené dieťatko! Dievčatko, ktoré dostane meno po Kerimovej nebohej mamičke – Enise...

Sledujte v pondelok, 18. decembra, o 10.50 a v utorok, 19. decembra, o 11.10!

Upútavka

 
Tajomstvo vianočného imela - v pondelok, 5. decembra, o 21.40!
Sledujte celé epizody na