Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Kto je kto

24. 03 2014 07:52 | Alexandra Stahlová
Fatmagül
Fatmagül

Osoby a obsadenie

Fatmagül (Beren Saat)

Fatmagül - Fatmagül
 
Milá, nežná a tichá kráska, ktorej život sa osudovo poznačila jediná noc – noc, počas ktorej ju alkoholom a drogami posilnení mladíci jeden po druhom brutálne znásilnili! Celý jej život, všetky túžby a sny sa razom ocitli v troskách. Prišla o milovaného muža, ktorý ju rovnako ako mnohí iní vinil z hanby, čo ju postihla a nedokázal jej byť v najťažších chvíľach oporou, o domov, ktorý musela následne nedobrovoľne opustiť, o celé svoje zázemie... Ale i o budúcnosť, pretože voľky-nevoľky bola nútená pre „očistenie svojej cti“ v očiach ľudí, ktorým na nej v skutočnosti vôbec nezáleží vzdať sa samej seba i všetkého, čo poznala a milovala, a stať sa... Manželkou muž, ktorého nemiluje, ktorým pohŕda a ktorého z celej duše nenávidí!

Kerim (Engin Akyürek)
Fatmagül - Kerim
 
Láskavý a milý mladý kováč, ktorý veľmi dlho žil v naivnej predstave, že tak ako on sa ani jeho niekdajší spolužiaci a priatelia nezmenili a že ich priateľstvo je rovnako silné a úprimné, ako keď ešte chodili do školy. Z tejto ilúzie dokonale vytriezvel v onú osudnú noc, keď sa neplánovane stal svedkom toho, akých zverstiev sú jeho domnelí priatelia schopní – a nechtiac aj spolupáchateľom, pretože im nedokázal zabrániť v ich hanebnom besnení, ktoré napokon navždy dramaticky zmenilo nielen život nevinnej Fatmagül a jej snúbenca, ale i jeho vlastný!

Mustafa (Fırat Çelik)
Fatmagül - Mustafa
 
Príťažlivý mladý rybár, ktorého najväčším šťastím v živote bola jeho láska Fatmagül – a po tom, čo sa jej prihodilo, sa práve táto láska stala jeho večným prekliatím i očistcom! Žiarlivosť, hnev a sklamanie ho úplne pohltili, a tak ju nechal odísť. Priľahko, žiaľ, uveril vymyslenej historke o zrade milovanej ženy, s ktorou chcel prežiť celý život a ktorú poznal tak, ako nik iný, keďže už od detstva boli nerozluční a nikdy si nič netajili. Ktovie, možno to jednoducho bolo ľahšie, ako vzdorovať neutíchajúcim rečiam i vlastným vnútorným démonom. V každom prípade sa tým jeho životné peklo iba začalo...

Münir (Murat Daltaban)
Fatmagül - Münir
 
Selimov strýko z matkinej strany je všetkými masťami mazaný advokát, ktorého darebáci po tom, ako sa im ich desivý čin a jeho následky rozležia v hlave, do všetkého zasvätili, aby im pomohol dostať sa z problémov a nejako umlčať neborku Fatmagül. Napriek tomu, že je zdesený z toho, akí bezcharakterní sviniari a bastardi sa z nich vykľuli a že by ich najradšej okamžite a bez váhania sám odviedol na políciu, aby ich posadili za mreže, napokon sa im rozhodne pomôcť. Je totiž, žiaľ, živým dôkazom starej známej pravdy, že každý má svoju cenu – a že peniaze... Nesmrdia.

Vural (Buğra Gürsoy)
Fatmagül - Vural
 
Príťažlivý a veľmi bystrý mladík, ktorého práve prijali na Cambridgeskú univerzitu, synom riaditeľa miestneho katastrálneho úradu. Ako jediný pozná pravdu – že Kerim je nevinný, že on ako jediný sa žiadneho násilia na úbohej Fatmagül nedopustil a že ani alkohol, ani drogy z neho nespravili rovnaké zviera, ako z nich ostaných. A práve preto je jeho hriech možno ten najväčší, pretože Kerimovi, ktorý si z tej osudovej noci nič nepamätá, do očí klamal, že ho videl zmocniť sa jej – len aby bol nútený ťahať spolu s nimi za jeden povraz, kvárený rovnakým pocitom viny a hanby.

Erdoğan (Kaan Taşaner)
Fatmagül - Erdoğan
 
Selimov večne namrzený a neprehliadnuteľne zatrpknutý bratranec je nekonečne frustrovaný tým, že je vo všetkých rodinných i firemných záležitostiach zakaždým len ten druhý a že kým Selima v živote zjavne čaká žiarivá budúcnosť vo vedení rodinného podniku, jemu nik žiadnu funkciu neponúkol a žiadne medové motúzy mu popod nos tiež nikto neťahá. Zo všetkých najviac nenávidí svojho strýka Reşata, ktorému by v zlosti neraz podrezal krk, ale nekonečne pohŕda aj svojím bratrancom Selimom, ktorému... Závidí aj nos medzi očami!

Selim (Engin Öztürk)
Fatmagül - Selim
 
Maximálne nezodpovedný, neuveriteľne rozmaznaný a skrz-naskrz skazený milionársky synček, pre ktorého je život gombička, ľudia stojaci na spoločenskom rebríčku hlboko pod ním – tak ako Kerim a Fatmagül – sú preňho len zdrojom dosť svojráznej zábavy a ktorý sa veľmi rád (a až priveľmi často) pozerá na dno pohárika, pričom vtedy zvyčajne tiež úplne stráca kontrolu nad svojím správaním! Medzi ním a jeho bratrancom Erdoğanom to už celú večnosť poriadne škrípe, jeden druhému závidia a neustále si robia naschvál, akoby ani neboli dospelými mužmi, ale nezrelými sopliakmi...

Meltem (Seda Güven)
Fatmagül - Meltem
 
Krásna, bystrá a dobre vychovaná dievča z dobrej rodiny, ktorá darebáka Selima úprimne ľúbi a ktorá ani len netuší nielen to, že si ju neberie z lásky, ale pre jej postavenie a peniaze, navyše na prianie svojho otca... Ale ani to, akého odporného hriechu sa spolu so svojimi kamarátmi dopustil na krehkej Fatmagül! Nie je však hlúpa a veľmi dobre vie, že jej snúbenec je minimálne v istých ohľadoch riadny kvietok a že je už i počas randenia už párkrát zahol, čo ju, pochopiteľne, vôbec neteší...

Ender (Veda Yurtsever İpek)
Fatmagül - Ender
 
Meltemina mama je skutočná dáma. Ako každá mama, aj ona si pre svoju dcéru praje len to najlepšie – a v jej očiach je tým najlepším, čo ich kedy mohlo postretnúť, žiaľ, rodina, ktorej súčasťou sa jej milovaná Meltem má už onedlho stať. Nepozná totiž pravdu... No nielen v tejto otázke je „ranená milosrdnou slepotou“, podobne klamlivej ilúzii totiž už v podstate celú večnosť verí aj čo sa týka povahy a charakteru svojho manžela Turanera.

Mukaddes (Esra Dermancıoğlu)
Fatmagül - Mukaddes
 
Fatmagülina švagriná je žena, s ktorou pre jej neznesiteľnú povahu, zvedavosť a podrývačnosť temer nik nedokáže vyjsť, teda s výnimkou jej duševne trochu zaostalého a nekritickou láskou k tejto harpyi zaslepeného manžela Rahmiho (Bülent Seyran)... Je to skrátka riadna potvora, ktorá si pre každý groš navyše nechá hoc aj koleno vŕtať a ktorá je najšťastnejšia vtedy, keď všetci okolo nej skáču tak, ako ona píska!

Ebe Nine (Sumru Yavrucuk)
Fatmagül - Ebe Nine
 
Miestna bylinkárka, ktorá sa po tragédii, ktorá postihla Kerimovu rodinu – jeho mama sa po tom, čo ich jeho otec oboch opustil kvôli inej žene, v zúfalstve obesila -, osirelého chlapčeka ujala a s láskou ho vychovala ako vlastného, je dobrou dušou prímorského raja, v ktorom prežila celý svoj život. Síce sa nikdy nevydala, no našťastie nepatrí k ženám, ktoré to považujú za tragédiu – a aspoň celú svoju lásku mohla venovať Kerimovi, ktorý sa stal jej najväčší, šťastím a pýchou a ktorého s hrdosťou volá synom, hoci on jej vraví teta.

Reşat (Musa Uzunlar)
Fatmagül - Reşat
 
V jeho živote existuje len jedna priorita, od ktorej sa potom tak akosi prirodzene odvíjajú tie ďalšie - a tou sú peniaze! Aby ich mal viac, mohol ich ďalej investovať do toho či onoho pochybného projektu a získať ešte viac... Je ochotný urobiť čokoľvek, dokonca aj zapredať vlastného syna a prinútiť ho oženiť sa nie z lásky, ale, ako inak, pre peniaze, a tiež konexie - ktoré sú samozrejme len alternatívnou a veľmi úhľadne vyzametanou cestičkou k ďalším peniazom... Navonok sa tvári ako chodiaci vzor cnosti, v skutočnosti je však pravým opakom – k svojim najbližším sa správa horšie ako k cudzím! S bratom, synovcom a synom ho okrem pohŕdavo-nenávistného vzťahu v podstate nič nespája a k svojej nežnej a citlivej manželke je nielenže úplne ľahostajný, ale navyše ju aj podvádza so svojou o generáciu mladšou asistentkou!

Rifat (Mehmet Uslu)
Fatmagül - Rifat
 
Na rozdiel od svojho extrémne výbušného a netolerantného brata Reşata je z úplne iného cesta, čo jeho syna pomaly, ale isto privádza do šialenstva! Aj keď to nie vždy dáva najavo, veľmi ho mrzí, že aj keď Erdoğan od rána do večera maká v rodinnom podniku, jeho brat mu žiaden podiel v nej, ani len minimálny, neponúkol – a Selim, ktorý sa do práce ani len neunúva prísť, už svoj podiel vo firme má, a rozhodne nie malý!

Turaner (Aziz Sarvan)
Fatmagül - Turaner
 
Reşatov svat a Selimov svokor je významným poslancom v kraji so značným majetkom a vplyvom, a tak sa mu, pochopiteľne, mnohí snažia votrieť do priazne len preto, aby im dopomohol k profitu. Výnimkou samozrejme nie je ani jeho svat Reşat, ktorý vlastne len preto vôbec dohodol svadbu Turanerovej dcéry Meltem so svojím nepodareným synom Selimom! Oči sa mu síce napokon otvoria, no nanešťastie až vo chvíli, keď sa meno rodiny Yaşaranovcov, ktorej nevestou sa jeho dcéra má už onedlho stať, objaví v novinách v súvislosti s nepredstaviteľným škandálom, ktorý môže zničiť nielen ich, ale i jeho sľubnú politickú kariéru!

Upútavka

 
Fatmagül: FINÁLE - vo štvrtok, 14. augusta, o 21.30!
Sledujte celé epizody na