Fatmagul cover

DOMA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Fatmagül

24. 03 2014 11:10 | Alexandra Stahlová
Fatmagül
Fatmagül

Aj keď vás život zrazí na kolená, rozbije na márne kúsky a stratíte úplne všetko... Nikdy sa nevzdávajte nádeje na šťastie a lásku!

(Fatmagül'ün Suçu Ne?, Romantický seriál, 45´, Tur., 16. september 2010 – 21. jún 2012, Stereo)
Hrajú: Beren Saat, Engin Akyürek, Fırat Çelik, Murat Daltaban, Buğra Gülsoy, Kaan Taşaner, Deniz Türkali, Seda Güven, Esra Dermancıoğlu, Engin Öztürk, Deniz Baytaş, Sumru Yavrucuk, Bülent Seyran, Emre Yetim, Aziz Sarvan, Sevtap Özaltun, Veda Yurtsever İpek, Servet Pandur, Zühtü Erkan, Sacide Taşaner, Toygun Ateş, Musa Uzunlar, Mehmet Uslu, Yılmaz Tüzün


Pondelok až štvrtok o 21.35 (Od 31. marca.)
Pôvabná Fatmagül (Beren Saat) žije v malom prímorskom mestečku u svojho dobráckeho a milého, no duševne, žiaľ, trošku zaostalého brata Rahmiho (Bülent Seyran) a jeho príšernej manželky Mukaddes (Esra Dermancıoğlu), ktorá si pre peniaze nechá aj koleno vŕtať a neštíti sa žiadnej špinavosti, ak je to prinesie nejaké výhody... Fatmagül sa už nevie dočkať dňa, keď sa konečne vydá za svojho dlhoročného priateľa, rybára Mustafu (Fırat Çelik), ktorého ľúbi v podstate už od detských liet – ak všetko dobre pôjde, svadba bude už o pár týždňov!

V rovnakom meste žije i príťažlivý mladý kováč Kerim (Engin Akyürek). Keď bol ešte malý chlapec, jeho otec sa zamiloval do inej ženy a opustil Kerima i jeho mamu, ktorú toto poníženie úplne zlomilo a siahla si na život! Po jej samovražde sa úbohého chlapčaťa ujala miestna bylinkárka Meryem (Sumru Yavrucuk) - ktorej však nik nepovie inak, ako Ebe Nine (rovnako volali už jej mamu i babičku) - a vychovala ho ako vlastného syna. Ibaže ich šťastný a pokojný doterajší život sa už zanedlho dramaticky zmení v dôsledku nepredstaviteľnej tragédie...

Tak ako každé leto i tento rok sa Kerim veľmi teší na návrat svojich kamarátov z detstva Selima (Engin Öztürk), Erdoğana (Kaan Taşaner) a Vurala (Buğra Gürsoy), ktorí, na rozdiel od neho, pochádzajú z bohatých rodín. Štúdium a práca ich medzičasom zaviali do veľkomiest a domov sa vracajú naozaj len veľmi zriedka. Tentoraz ich späť priviedla miestna spoločenská udalosť roka – Selimove zásnuby s krásnou Meltem (Seda Güven).

Nanešťastie však počas zásnubnej párty a po nej priatelia skonzumujú priveľa alkoholu, ktorý z nich v kombinácii s drogami spraví zvery! A tak keď nadránom na pláži pri pobreží natrafia na nežnú Fatmagül, ktorá sem prišla vyprevadiť snúbenca Mustafu odchádzajúceho na more, úplne nad sebou stratia kontrolu a to, čo malo byť neškodným žartom a postrašením sa zmení na nočnú moru, ktorá ich všetkých bude naveky mátať v snoch i pri plnom vedomí - Selim, Erdoğan a Vural totiž úbohú Fatmagül jeden po druhom brutálne znásilnia! A hoci nešťastná dievčina ich besnenie akýmsi zázrakom prežije, jej život sa rozbije na márne kúsky, ktoré už nikto nikdy nedokáže zlepiť. Keď sa totiž o jej potupe dozvie Mustafa, smútok a hnev v ňom prebudia to najhoršie, a tak namiesto toho, aby jej bol v ťažkých chvíľach oporou a zachoval sa ako chlap... Sa s ňou rozíde.

Aby hanbu svojich troch podarených potomkov zamietli poriadne hlboko pod koberec, pritlačia ich neodpustiteľným hriechom otrasení rodičia na úbohého Kerima, aby celú vinu za to, čo sa prihodilo Fatmagül, vzal na seba a oženil sa s ňou. A hoci on jediný sa voči nej nijako neprevinil - teda ak nerátame to, že bol v takom hlbokom šoku z toho, čoho svedkom sa tú osudnú noc stal, že svojich takzvaných priateľov nezastavil -, ani Fatmagül, ani sám Kerim to ani len netušia! Ona totiž krátko nato, ako ho videla skláňať sa nad sebou, upadla do bezvedomia, a tak si myslí, že ju znásilnil i on – a on si zase kvôli účinkom drogy, na ktorú ho „kamaráti“ nahovorili, tú časť noci vôbec nepamätá! Má vôbec čo i len mizivú šancu presvedčiť niekedy svoju nenávisťou sršiacu a po pomste túžiacu manželku o svojej nevine? Nuž, to je vo hviezdach - rovnako ako to, či skutoční vinníci dokážu so svojím hriechom žiť, akoby sa nikdy nebol stal, alebo otázka, či je možné, aby spolu Kerim a Fatmagül za takýchto okolností vôbec žili alebo aby... Do hry napriek všetkému napokon predsa len vstúpila láska!?


Čo možno neviete
Seriál vznikol na motívy rovnomenného škandalózneho dramatického filmu z roku 1986, v ktorom hlavnú úlohu osudom ťažko skúšanej mladej ženy stvárnila turecká herecká legenda Hülya Avşar a Kerima obľúbený Aytaç Arman. Mimochodom, vo filme sa úlohy slaboduchého Rahmiho s bravúrou zhostil sympatický Menderes Samancılar, ktorého už z obrazoviek televízie Doma poznáte - ako Celila zo Sily či Haydara z Perly Orientu.

Upútavka

 
Fatmagül: FINÁLE - vo štvrtok, 14. augusta, o 21.30!
Sledujte celé epizody na